10 najlepszych kreskówek dla dorosłych!

Filmy animowane - nie tylko dla dzieci

Wszystkie kreskówki są dla dzieci? Nic bardziej mylnego. Chociaż kojarzą się z bajkami skierowanymi do najmłodszych, nie zawsze są niewinne – zdarza się, że poruszają trudne tematy, są wulgarne i ocierają się o poprawność polityczną. Nie oznacza to jednak, że nie mają swoich odbiorców. Kreskówki dla dorosłych często są karykaturą rzeczywistości i pozwalają widzom oderwać się od szarej codzienności. Oto 10 popularnych kreskówek stanowczo nie dla dzieci:

10. Archer

Amerykański agent wywiadu – Sterling Archer – to stereotypowy macho. Przerysowana postać funkcjonuje w świecie pełnym absurdalnego humoru, seksu i przemocy. Współczesność przeplata się w nim z sentymentem do lat 60.

9. Simpsonowie

Kultowa kreskówka, która od 30 lat bawi widzów perypetiami miasteczka Springfield. Przez lata program wszedł na stałe do kultury masowej. W samej produkcji także spotkać możemy sławy takie jak Stephen Hawking czy Cristiano Ronaldo.

8. Futurama

Jak poradzi sobie typowy przeciętniak w futurystycznym świecie? Philip w wyniku dość przypadkowej hibernacji budzi się po wielu wiekach i stara odnaleźć się w fikcyjnej rzeczywistości, która przyciąga poczuciem humoru i ciekawą wizją przyszłości.

7. Big Mouth

Dojrzewanie to dość kłopotliwy okres w życiu człowieka. Kreskówka nie uznaje tematów tabu i bez skrępowania traktuje o seksie, masturbacji czy fantazjach seksualnych. Serial zaciekawić może rodziców nastolatków, którzy mają szansę spojrzeć na problemy młodocianych z nieco innej perspektywy.

6. Family Guy

Losy sympatycznej rodziny Griffin’ów. Jeśli jesteśmy fanami poprawności politycznej, wysublimowanego humoru i poważnej tematyki – to nie jest to kreskówka dla nas. Odrywa od codzienności w sposób, którego się nigdy nie spodziewamy.

gizmaniak.pl

5. Amerykański tata

Agent CIA i jednocześnie głowa rodziny przeżywa niezwykle przygody, które nierzadko przeradzają się w walkę o bezpieczeństwo kraju. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Family Guy i poczucia humoru Setha MacFarlane’a.

4. Pora na przygodę!

Postapokaliptyczny klimat nie musi być ciężki i przygnębiający. Kolorowa kreskówka łączy w sobie fantastyczne postacie, zagmatwaną fabułę i tony humoru, które przyciągają przed ekran na dłużej.

3. BoJack Horseman

Czy zabawna kreskówka może poruszać trudne tematy? BoJack jest antropomorficznym koniem, który boryka się z uzależnieniem od używek, słabością do kobiet i widmem własnej niespełnionej kariery gwiazdy Hollywood.

2. Rick i Morty

Kreskówka fenomen. Losy szalonego naukowca i jego wnuka, którzy bawiąc się czasem i przestrzenią przeżywają przygody w odległych galaktykach. Serial, choć może opis tego nie sugeruje, łączy w sobie  potężną dawkę humoru i świetne dialogi.

1. South Park

Kolejna kultowa kreskówka, która absolutnie nie jest programem rodzinnym. Nie ma w niej żadnego tematu tabu do tego stopnia, że część odcinków została zablokowana. Często brutalna i wyśmiewająca rzeczywistość produkcja zasługuje na uwagę miłośników mocnego, bezkompromisowego poczucia humoru.


Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO