10 najlepszych polskich seriali

10 polskich seriali wartych obejrzenia

Niedługo premierę będzie miał ostatni sezon Gry o Tron. Serial znany i kochany przez miliony. Przykład tego, jak niejednokrotnie zachwycamy się produkcjami zagranicznymi - kultowe już stały się Breaking Bad, Narcos, Dr House i wiele innych. Wśród licznych tytułów zza granicy często niedoceniane stają się nasze rodzime seriale, które nierzadko mają sporo do zaoferowania i zasługują na uwagę widza. Oto subiektywny ranking 10 polskich serii, które potrafią zaskoczyć.

10. Wataha

Służbą Straży Granicznej w Bieszczadach wstrząsa zamach bombowy na jej funkcjonariuszy. Wiktor Rebrow, jego niedoszła ofiara, stara się rozwikłać zagadkę, którą kryją góry.

9. Glina

Warszawscy policjanci borykają się z trudami pracy kryminalnej. Problemy zawodowe często towarzyszą im w życiu prywatnym. Serial kryminalny, który zdaniem wielu jest niedoceniany.

8. Czas honoru

Serial osadzony w realiach II wojny światowej. Grupa młodych „cichociemnych” zostaje zrzucona na teren okupowanej Polski. Produkcja skupia się przede wszystkim na rozterkach życiowych i przeżyciach głównych bohaterów.

7. Alternatywy 4

Leciwa produkcja z lat 80. Komedia obyczajowa przedstawia losy ludzi z różnych środowisk, których połączył adres nowego warszawskiego bloku. Czasy PRL z dużą dawką humoru.

6. Belfer

Jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych. W małej wsi pojawia się nowy nauczyciel. Jego przyjazd zbiega się w czasie ze śmiercią jednej z uczennic. Tytułowy belfer stara się rozwikłać zagadkę na własną rękę.

dziennikbaltycki.pl

5. Sensacje XX wieku

Bogusław Wołoszański to niezmiennie jeden z propagatorów historii najnowszej. Jego program zyskał uznanie widzów dzięki prezentowaniu niewyjaśnionych zjawisk i zagadek historii ubiegłego wieku.

4. Czterej pancerni i pies

Najstarszy z seriali w zestawieniu. Losy załogi czołgu i ich czworonożnego przyjaciela. Nieco naiwne spojrzenie na teatr wojny wynagrodzić mogą świetne dialogi i niepowtarzalny klimat.

3. Kariera Nikodema Dyzmy

Serial na podstawie książki o tym samym tytule. Perypetie bezrobotnego Nikodema, który niesamowitym zbiegiem okoliczności dostaje się na szczyt społecznej hierarchii. Ponadczasowe dialogi i przesłanie nadal przyciągają widzów przed ekrany.

2. Ślepnąc od świateł

Współczesna Warszawa to miejsce, gdzie diler narkotykowy Kuba czuje się jak ryba w wodzie. Sytuacja ulega diametralnej zmianie gdy na scenie pojawia się stary gangster – Dario, który odsiedział wyrok. Serial zebrał świetne oceny a gra aktorska i brudny klimat zepsutego miasta intrygują i przyciągają.

1. Pitbull

Podkomisarz Desperski „Despero” na co dzień mierzy się ze stołeczną przestępczością kryminalną i zorganizowaną. Kultowa polska produkcja, o której warto wspomnieć chociażby ze względu na filmowe kontynuacje.

Jak widać, polskie seriale to często niedoceniane i ambitne produkcje, które warto poznać lub chociaż dać im szanse. Uwzględnione w rankingu tytuły to jedne z wielu wartych polecenia. Jeśli mamy sentyment do starszych dzieł to warto sięgnąć po Alternatywy 4 bądź Czterech pancernych. Miłośników kina wysokiej jakości nie zawiedzie natomiast Ślepnąc od świateł czy Belfer. Każdy w powyższym zestawieniu powinien znaleźć coś, co zapewni mu rozrywkę i pozwoli oderwać się od codzienności.


Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO