Ekranizacja znanej opowieści

Aladyn (2019) - w poszukiwaniu tajemniczej lampy

  • 15 grudnia 2020

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Bardzo dobry

„Aladyn” to pełnometrażowy film fabularny produkcji amerykańskiej. Zarówno za opracowanie scenariusza, jak i reżyserię odpowiada Guy Ritchie. Tytuł ujrzał światło dzienne 24 maja 2019 roku w salach kinowych na całym świecie. Produkcja ta jest aktorskim remakiem anonimowanego filmu Disneya z 1992 roku o tym samym tytule. Jest to historia drobnego złodzieja, o imieniu Aladyn, który mieszka w małym miasteczku na Bliskim Wschodzie. Pewnego dnia jego życie się odmienia za sprawą księżniczki Dżasimy, którą poznaje na targu i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Niestety ich miłość nie jest mile widziana na dworze królewskim. Księżniczka może wyjść jedynie za mężczyznę w którego żyłach płynie królewska krew. W rolach głównych występują: Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott, Navid Negahban oraz Marwan Kanzari. Odtwórca roli Dżina, Will Smith, otrzymał nagrodę Teen Choice w kategorii ulubiony aktor w filmie science-fiction / fantasy. Podobnie jak Neomi Scott za rolę księżniczki Dżasminy. Cała produkcja w tym samym konkursie otrzymała nagrodę w kategorii ulubiony film fantasy / science-fiction. Wytwórnia odpowiedzialna za produkcję filmu to Walt Disney Studios.

Tytuł oryginalny: Aladdin
Gatunek: Przygodowy / Musical
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie / John August
Rok premiery: 2019
Kraj: USA

Aladyn (2019) - opis fabuły 

Tytułowy Aladyn to złodziejaszek, który mieszka w małym miasteczku Agrabahu na Bliskim Wschodzie. Pewnego dnia zauważa na targu księżniczkę Dżasminę. Odrazu sie w niej zakochuje. Księżniczka jest córką sułtana może więc wyjść za mąż jedynia za mężczyznę, w którego żyłach płynie królewska krew. Co więcej, jej rękę obiecano przed laty księciu Andersowi, który jest następcą tronu w dalekiej krainie. Dodatkową komplikacją są plany złego czarnoksiężnika Dżafara, który chce poślubić księżniczkę i przejąć panowanie nad miasteczkiem. W tym celu chce wykorzystać magiczne moce Dżina, który jest zamknięty w oliwnej lampie. Czarodziejska lampa jest ukryta w jaskini. Przepowiednia głosi, że do tego miejsca może wejść jedynie "nieoszlifowany diament wsród ludzi". Aladyn znajduje magiczną lampę. W zamian za uwolnienie, Dżin, zgadza się spełnić trzy życzenia Aladyna. Film obecnie dostępny jest w serwisach Chili, iTunes i Rakuten. 


Aladyn - zwiastun

Aladyn - obsada 

Mena Massoud jako Aladyn
Naomi Scott jako Dżasmina
Will Smith jako Dżin
Navid Negahban jako Sułtan 
Marwan Kenzari jako Dżafar 
Nasim Pedra jako Dalia 
Billy Magnussen jako Książę Anders 
Numan Acar jako Hakim 
Robby Haynes jako Razoul 
Alan Tudyk jako Iago 
Amir Boutrous jako Jamal 

W filmie wystąpił między innymi Will Smith, którego podziwiać możemy także w produkcjach Ja, Robot czy Faceci w czerniWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO