Zaskakująca decyzja Niewolskiego

„Asymetria” - reżyser rozpoczął zdjęcia pomimo epidemii koronawirusa

Fotografia poglądowa

Z powodu rozprzestrzeniającej się po świecie epidemii większość twórców zrezygnowała z produkcji filmów i seriali. Decyzje te wynikają z troski o bezpieczeństwo członków ekip filmowych. Okazuje się jednak, że są pewne wyjątki. Jednym z nich jest reżyser Konrad Niewolski, który ostatnio opublikował na Facebooku nagranie z pierwszego dnia zdjęciowego na planie filmu „Asymetria”, który miał miejsce 23 marca 2020 roku. W komentarzach pod zamieszczonym przez niego wideo pojawiły się wpisy internautów, którzy wyrażali swoje zdziwienie, a także oburzenie faktem, że w obliczu epidemii nie wstrzymano prac nad produkcją.

Reżyser postanowił odpowiedzieć na wątpliwości fanów. Stwierdził, że wyrażane przez internautów obawy są niepotrzebne i uznał, że są one jedynie „bzdurami i paniką”. Poinformował także, że ma zamiar pracować nad filmem do maja tego roku. Z kolei w kolejnym poście  porównał obecną sytuację do wydarzeń z lat 30. XX wieku, kiedy to Orson Welles swoim słuchowiskiem „Wojna Światów” wywołał masową panikę w całych Stanach Zjednoczonych. Niewolski napisał na Facebooku:

KORONAPANIKA przypomina mi akcję z lat 30-ych, gdy pierwszy raz przekonano się na skale masową jakim naiwnymi baranami są ludzie. 30 października 1938 roku słuchowisko radiowe zrealizowane według książki Herberta George’a Wellsa pt. „Wojna światów" siało panikę wśród milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ludzie uciekali z domów w popłochu. Kilka osób zmarło na atak serca. Strach, przerażenie i masowa panika - taki był efekt słuchowiska „Wojna światów" zrealizowanego przez Orsona Wellesa.

O czym będzie film?

Z niektórych doniesień wynika, że „Asymetria” nie będzie do końca kontynuacją kultowej już „Symetrii”. Najnowszy film Konrada Niewolskiego będzie jednak utrzymany w podobnym klimacie, co jego poprzednik i poświęcony przestępczej rzeczywistości. Nie bez powodu w filmie pojawi się dolnośląski gangster Jacek B. ps „Lelek”, który pomoże ekipie filmowej wczuć się w rolę więźniów – odsiedział on 15 lat w więzieniu za kierowanie zbrojną grupą przestępczą i zlecenie zabójstwa. Ma także na koncie udział w oszustwach podatkowych. Reżyser nie chce jednak zdradzić dokładnych szczegółów fabuły filmu.

W „Asymetrii” wystąpią między innymi takie gwiazdy, jak: Sebastian Fabijański, Paulina Szostak, Mikołaj Roznerski, Jan Frycz, Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Marek Molak, raper Popek, czy Joanna Majstrak.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO