Dokąd prowadzi międzygalaktyczna autostrada?

Autostopem przez galaktykę – kosmiczna podróż na gapę

"Autostopem przez galaktykę"/Materiały promocyjne

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Autostopem przez galaktykę” to zwariowana komedia science fiction z gwiazdorską obsadą. Martin Freeman, Sam Rockwell, Alan Rickman, Zooey Deschanel, John Malkovich i pozostali aktorzy wcielili się w mieszkańców odległych krańców kosmosu, którzy spotykają się ze sobą podczas szalonej międzygalaktycznej podróży na gapę. Wyreżyserowany przez Gartha Jenningsa film jest świetną propozycją dla wielbicieli zupełnie nieszablonowych i zabawnych opowieści, które nigdy nie dają nam pewności, dokąd nas zaprowadzą.

Tytuł oryginalny: The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy
Gatunek: Science fiction
Rok produkcji: 2005
Premiera: 20 kwietnia 2005
Reżyseria: Garth Jennings
Scenariusz: Douglas Adams / Karey Kirkpatrick

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Dosłownie za kilka sekund ma dojść do całkowitego zniszczenia Ziemi, która znalazła się na trasie międzygalaktycznej autostrady. Tuż przed katastrofą pewien łagodny i stroniący od przygód dziennikarz radiowy Arthur Dent zostaje uratowany przez swojego przyjaciela, a także sąsiada, Forda Perfecta. Jest on kosmitą ukrywającym się pod ludzką skórą, który właśnie zbiera materiały do nowego przewodnika przeznaczonego dla kosmicznych autostopowiczów. Razem postanawiają zabrać się na gapę przelatującym w pobliżu statkiem kosmicznym. Podczas swojej szalonej wyprawy spotykają wielu niezwykłych mieszkańców kosmosu, między innymi dwugłowego Prezydenta Galaktyki, a także pewnego paranoidalnego androida Marvina, który poszukuje rozwiązania zagadki życia i całego wszechświata. Żeby nie stracić głowy i przetrwać tę podróż bohaterowie muszą sobie przyswoić pewną podstawową zasadę obowiązującą wszystkich kosmicznych autostopowiczów, która brzmi krótko: „Nie panikuj!”.

 


Zwiastun

Obsada

Martin Freeman – Artur Dent
Sam Rockwell – Zaphod Bebblebrox
Yasiin Bey – Ford Perffect
Zooey Deschanel – Trisha/Trillian
Bill Nighy – Slartibartfast
Anna Chancellor – Questular Rontok
John Malkovich – Humma Kavula
Warwick Davis – Marvin
Alan Rickman - Marvin

Macie już za sobą film „Autostopem przez galaktykę”? Jeśli tak, koniecznie obejrzyjcie kolejne niezwykłe produkcje, takie jak „Melancholia” czy „Kiedy gasną światła”. Zachęcamy również do obejrzenia nominowanego do Oscara filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO