Ash uda się uciec?

Avalon - czy gra ich zniszczy?

"Avalon" to film, który opowiada o tym, jak jedna gra wojenna uzależnia wszystkich, którzy zaczęli w nią grać. Wirtualna gra pochłania czas i zmienia rzeczywistość do tego stopnia, że niektórzy stają się jedynie wegetującą rośliną. 

Rok produkcji: 2001
Gatunek: Sci-Fi 
Produkcja: Japonia / Polska 
Reżyseria: Mamoru Oshii 
Scenariusz: Kazunori Ito 

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu 

Gra wojenna Avalon całkowicie zawładnęła światem w bliskiej przyszłości. Niestety, są tacy, "co nie wrócili". Adrenalina, którą dostarcza gra staje się dla niektórych nałogiem z którym nie mogą, i nie chcą, walczyć. Gracze łączą się w grupy, zespoły i w ten sposób zarabiają w grze na życie. Zupełnie inaczej działa Ash. Jest samotnym wojownikiem. Krąży między dwoma wymiarami: rzeczywistym i wirtualnym. Żyje samotnie, a jej jedynym kompanem jest pies. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej kochanek Murphy "nie powrócił". Podobnie jak Ash, on również chciał zostać mistrzem Avalonu i dostać się do "Wszechświats Special A", który dostarcza graczom niesamowite przeżycia. Nie podołał jednak jednemu z wyzwań. Przegrana zamieniła go w człowieka-roślinę. Czy Ash podzieli jego los? 

Zobacz również inne produkcje sci-fi, takie jak "Projekt: Monster", "Człowiek ze stali", a także "Powrót do przyszłości III". 


Zwiastun 

Obsada

Małgorzata Foremniak - Ash 
Władysław Kowalski - Mistrz Gry 
Jerzy Gudejko - Murphy 
Dariusz Biskupski - Bishop 
Bartłomiej Świderski - Stunner 
Zuzanna Kasz - Ghost 
Alicja Sapryk - Gill 
Katarzyna Bargiełowska - Recepcjonistka 
Michał Breitenwald - Murphy II 
Andrzej Dębski - Głos Cusinarta 

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO