Zrobiono to w nielicznych krajach

Bajka Disneya i Pixara - "Naprzód" - została ocenzurowana. Wszystko przez postać policjantki-lesbijki

Niedawno, w filmie „Naprzód”, po raz pierwszy otwarcie pojawiła się homoseksualna postać. Produkcja jest dość przełomowa – cyklopka policjantka mówi, że ma problemy z córką swojej dziewczyny. Tak, szczerze mówi, że jest lesbijką. Jak pojawiło się na facebookowym profilu pisarza Jacka Dehnela – nie będą miały okazji zobaczyć tego mieszkańcy krajów takich jak Katar, Kuwejt, Oman, Arabia Saudyjska i Rosja. Ale również Polski. Polski oddział Disneya zdecydował się bowiem, jak w Rosji, wyciąć ten fragment i zastąpić go innym.

Materiały promocyjne filmu

W Polsce będzie można usłyszeć, że cyklopka ma problemy ze swoją pasierbicą. Niektórzy są bardzo oburzeni.

Polski oddział Disneya i wycięta scena

Zdarzenie to bardzo oburza osoby nieheteronormatywne, które w Polce nie mają najłatwiejszego życia. Do tej pory w żadnym filmie Disneya nie pojawiła się postać, która otwarcie wskazywałaby, że ma inną orientację niż tą uznaną za „normalną”. Cyklopka była postacią epizodyczną, ale pierwszą, która w sposób otwarcie podkreśliła swoją orientację.
Dla wielu ludzi na całym świecie była to bardzo istotna postać. Tym bardziej, że w oryginale głosu użyczyła jej Lena Waithe, która jest cenioną aktorką, ale także reprezentantką osób LGBT.

Kiedy premiera? O czym jest film?

Najnowszy film studia Pixar trafił do polskich kin 6 marca 2020 roku. Reżyserem jest Dan Scanlon.
Film animowany opowiada o dwóch braciach, którzy próbują sprowadzić na ziemię drugą połowę ciała swojego ojca, ponieważ nieudane czary powodują, że ten pojawia się jedynie od pasa w dół.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO