Witamy w świecie przyszłości

Czarne lustro - nowe technologie to zagrożenie?

Serial "Black Mirror" to za każdym razem inna opowieść o tym, jak ludzie muszą mierzyć się z problemami, jakie przysparzają im nowoczesne technologiczne nowinki i rozwój cywilizacyjny. 

Rok produkcji: 2011 
Oryginalny tytuł: Black Mirror 
Sezony: 5 sezonów 
Gatunek: Dramat, Thriller, Sci-Fi 
Produkcja: Wielka Brytania 
Twórcy: Charlie Brooker 
Platforma: Netflix 

Materiały promocyjne serialu

Opis serialu

To nie jest typowy serial, w którym akcja toczy się wokół określonego, jednego wątku. Nie znajdziemy tam wspólnych historii ani bohaterów. To antologia, która porusza problemy współczesnego świata oraz możliwe (czarne) scenariusze jego przyszłości. Każdy odcinek serii to inna historia, której akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości lub niedalekiej przyszłości. Jej bohaterowie, to osoby, których życiem zawładnęła technologia. Oni sami lub ich otoczenie żyją w technoparanoi – najnowocześniejsze technologie, mające poprawić jakość życia, wnieść je na inny poziom, po czasie okazują się nakręconym na siebie przez ludzkość batem. Skutki jego uderzeń są nie do przewidzenia. Każdy odcinek to odseparowana historia, którą z pozostałymi częściami łączy jedno – czarny scenariusz, napisany przez technologiczny rozwój. W bardzo mroczny i brutalny sposób pokazane są tu konsekwencje przenoszenia rzeczywistego życia w coraz większym stopniu do wirtualnej rzeczywistości. W każdym odcinku głównym powodem dramatów, a nawet tragedii są najnowocześniejsze zdobycze technologii, które zawładnęły świadomością społeczeństwa, lub wykorzystywane są przez innych ludzi, chcących podporządkować sobie pozostałych.

Zobacz również takie produkcje jak "Czarne lustro: Bandersnatch", "Stranger things" oraz "Breaking Bad". 


Zwiastun

Obsada

W 30 odcinkach wystąpiły setki aktorów. Nie sposób wypisać ich wszystkich, więc zdecydowaliśmy się wyróżnić tych, które kreacje najbardziej zapadły w pamięć. 

Daniel Kaluuya - Bing
Jessica Brown Findlay - Abi Khan
Rory Kinnear - Michael Callow
Hayley Atwell - Martha
Domhnall Gleeson - Ash
Jon Hamm - Matt
Alex Lawther - Kenny
Toby Kebbell - Liam

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO