Zdrada, zemsta i klątwa

Czarownica - Angelina Jolie w roli Diaboliny

  • 15 grudnia 2020

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Czarownica” to pełnometrażowy film amerykański z kategorii dramatycznych baśni przygodowych. Za reżyserię odpowiedzialny jest Robert Stromberg. Opracowaniem scenariusza zajęli się Linda Woolverton oraz Paul Dini. Film zainspirowany jest postacią Diaboliny, która znana jest z disneyowskiej „Śpiącej królewny”, powstałej w 1959 roku. Tytuł ujrzał światło dzienne 28 maja 2014 roku. Film opowiada historię Diaboliny, która została zdradzona. To doświadczenie bardzo silnie na nią wpłynęło, jej czyste dotychczas serce zamienia się w kamień. Diabolina chce zemsty. W złość rzuca klątwę na nowo narodzoną córkę króla wrogiego królestwa. W rolach głównych występują Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley oraz Sam Riley. Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepsze kostiumy. Wygrał kryształową statuetkę „People’s Choice” w kategoriach ulubiony film oraz ulubiony film rodzinny. „Czarownica” w 2019 roku doczekała się kontynuacji.

Tytuł oryginalny: Maleficent
Gatunek: Familijny / Fantasy 
Reżyseria: Robert Stromberg
Scenariusz: Linda Woolverton
Rok premiery: 2014
Kraj: USA
Platforma: HBO GO

 

Czarownica - opis fabuły

Król Henryk chce pobić królestwo Knei, dlatego ogłasza, że odda rękę swojej córki oraz całe królestwo temu, kto przyniesie dowód na zabicie znienawidzonej czarownicy. W tym samym czasie Stefan ļzakochuje się w Czarownicy, o imieniu Diabolina. Jego największym pragnieniem jest rządzenie królestwem. Dlatego postanawia odciąć skrzydła Czarownicy i przekazać je królowi Henrykowi jako dowód jej zabicia. Czarownica była wściekła i nie mogła latać. Pewnego dnia dowiedziała się, że Stefan doczekał się córki. Rzuca więc na nią klątwę. W dniu 16. urodzin miała ukłuć się wrzecionem w palec i zapaść na sen, z którego się nie miała wybudzić. Czarownica, widząc załamanego Stefana, złagodziła czar, dodając do niego słowa o złamaniu, tylko za pomocą „pocałunku prawdziwej miłości”. Aurora została ukryta i wychowywana przez trzy wróżki, a wszystkie wrzeciona w królestwie spalono. Jak zakończy się ta historia? Film dostępny jest w serwisach streamingowych Chili, Rakuten, iTunes, VOD.pl czy HBO GO. 


Czarownica - zwiastun

Czarownica - obsada

Wersja oryginalna:

Angelina Jolie jako Czarownica
Elle Fanning jako 16-letnia królewna Aurora
Sharlto Copley jako król Stefan
Sam Riley jako Diaval, kruk
Imelda Staunton jako wróżka Flora
Juno Temple jako wróżka Hortensja
Brenton Thwaites jako książę Phillip

Polski dubbing:

Katarzyna Gniewkowska jako narrator
Magdalena Cielecka jako Diabolina
Angelika Kurowska jako Aurora
Bartłomiej Topa jako Stefan
Anna Gajewska jako Niezabudka
Elżbieta Gaertner jako Flora
Barbara Kurdej-Szatan jako Hortensja
Karol Wróblewski jako Diaval
Kamil Kula jako książę Filip
Krzysztof Gosztyła jako król Henryk
Zuzanna Jaźwińska jako młoda Diabolina
Jakub Jóźwik jako młody Stefan

W filmie wystąpiła między innymi Elle Fanning, którą podziwiać możemy także w produkcjach W deszczowy dzień w Nowym Jorku czy Wszystkie jasne miejsca.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO