Co ich spotka w odległej przyszłości?

Człowiek-demolka – dwaj śmiertelni wrogowie stoczą ostateczną bitwę

"Człowiek-demolka"/Plakat

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Człowiek-demolka” to porywający film science fiction z Sylvestrem Stallonem i Wesleyem Snipesem w rolach głównych. Dwóch śmiertelnych wrogów zostaje skazanych na zahibernowanie. Wkrótce przyjdzie im się ponownie spotkać ze sobą w odległej przyszłości, żeby stoczyć ze sobą ostateczną bitwę. Nowa epoka przyniesie jednak nie tylko nowe możliwości, ale także nieznane dotąd przeszkody. Czy po latach uda się wreszcie wymierzyć sprawiedliwość?

Tytuł oryginalny: Demolition Man
Gatunek: Sci-fi
Rok produkcji: 1993
Premiera: 7 października 1993
Reżyseria: Marco Brambilla
Scenariusz: Daniel Waters/Peter M. Lenkov

Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się w 1996 roku w Los Angeles. Przedstawia on historię policjanta Johna Spartana, który ściga psychopatycznego przestępcę Simona Phoenixa. Nieobliczalny i szalony mężczyzna porwał autobus z trzydziestoma zakładnikami, których kolejno zaczyna mordować. Spartan rozpoczyna brawurową akcję, która jednak kończy się druzgocącym niepowodzeniem – wszyscy porwani zakładnicy giną. Za śmierć zakładników jest obwiniany sam Spartan, któremu zarzuca się, że do tragedii doszło w wyniku jego błędnych decyzji. Rozpoczyna się bezwzględny proces sądowy, w wyniku którego policjant oraz kryminalista zostają skazani na wieloletnie zahibernowanie. Po wielu latach, w 2032 roku Simon Phoenix wybudza się z hibernacji. Szybko udaje mu się uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze. Policja nie potrafi jednak wytropić, ani złapać przebiegłego przestępcy. Wtedy do jednej z policjantek dociera, że Phoenixa może schwytać tylko jeden człowiek. Postanawia przywrócić Spartana do życia. Wybudzony policjant ponownie rusza w pościg za swoim największym wrogiem.


Zwiastun

Obsada

Sylvester Stallone – John Spartan
Sandra Bullock – Lenina Huxley
Wesley Snipes – Simon Phoenix
Nigel Hawthorne – Dr Raymond Cocteau
Benjamin Bratt – Alfredo Garcia
Bob Gunton – George Earle
Glenn Shadix – Bob
Denis Leary – Edgar Friendly

Podobał wam się „Człowiek demolka”? W takim razie koniecznie musicie obejrzeć kultowy „Powrót do przyszłości”. Mogą wam się również spodobać takie produkcje jak „Siódmy syn” z Julianne Moore w roli głównej i „Pułapka czasu”.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO