Zlecenie odmieni jego życie

Człowiek w ogniu – Denzel Washington w filmie Tony’ego Scott’a

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"Człowiek w ogniu" to pełnometrażowy film akcji, produkcji USA-Brytyjskiej. Reżyserem jest Tony Scott, zaś scenariusz stworzył Brian Helgeland w oparciu o powieść A.J Quinella o tym samym tytule. Jest to remake filmu z 1987r. Cztery wytwórnie podpisały się pod tym tytułem: Fox 2000 Pictures, Regency Enterprises, New Regency Pictures, Scott Free Productions i Epsilon Motion Pictures, zaś dystrybutorem jest studio 20th Century Fox. Produkcyjny budżet opiewał na 70 milionów dolarów, co przełożyło się na dwukrotny zarobek. Światowa premiera miała miejsce w 2004 roku. Dziś jest postrzegany jako jeden z lepszych przedstawicieli swojego gatunku.

Tytuł oryginalny: Man on Fire
Gatunek: Dramat / Sensacyjny
Reżyseria: Tony Scott
Scenariusz: Brian Helgeland
Rok premiery: 2004
Kraj: USA / Wielka Brytania

Człowiek w ogniu – opis fabuły

To historia Johna Creasy’ego – weterana wojskowego, niegdysiejszego zabójcy z CIA. Jak większość tak doświadczonych osób, nie potrafi sobie poradzić z własną przeszłością. Okrucieństwa, których dokonał i był świadkiem nie pozwalają o sobie zapomnieć, nękają go w koszmarach, a jedyną ucieczką wydaje się być alkohol. Na szczęście nad Johnem czuwa anioł stróż, jego przyjaciel Rayburn, który załatwia mu posadę ochroniarza Pity Ramos – córki bogatego właściciela meksykańskich fabryk. Jego zadaniem ma być chronienie córki przed notorycznie zdarzającymi się tu porwaniami dla okupu. Zawsze zamknięty w sobie i raczej nielubiący ludzi John, zaczyna wdawać się w relację z Pitą. Otwiera się przed nią i to staje się jego bramą do poradzenia sobie z demonami przeszłości. W pewnym momencie dochodzi do porwania Pity, a broniący jej Creasy zostaje postrzelony. Obiecuje jednak uratować córkę swoich pracodawców. Szykuje się do starcia z porywaczami, którzy nie zdają sobie sprawy, z kim postanowili zadrzeć… Film obecnie dostępny jest w serwisach iTunes, Rakuten i Amazon Prime Video. 


Człowiek w ogniu – zwiastun

Człowiek w ogniu – obsada

Denzel Washington – Creasy
Dakota Fanning – Pita
Marc Anthony – Samuel
Radha Mitchell – Lisa
Christopher Walken – Rayburn
Mickey Rourke – Jordan
Giancarlo Giannini – Manzano
Rachel Ticotin – Mariana
Jesús Ochoa – Fuentes

W filmie wystąpiła między innymi Dakota Fanning, którą podziwiać możemy także w filmach Wojna światów czy Pewnego razu... w Hollywood.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO