Co się kryje w mrocznej jaskini?

Dark (sezon 1) – tajemnicze zaginięcia dzieci

"Dark"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Dark” to niemiecki serial fantastycznonaukowy, który został stworzony przez Barana bo Odara i Jantje Friese. Jest on pierwszą niemieckojęzyczną produkcją, która została wyprodukowana na potrzeby platformy Netflix. Serial opowiada o sprawie tajemniczego zaginięcia dzieci, które łączy się z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat. Jej badanie prowadzi do odkrywania kolejnych sekretów skrywanych przez członków czterech rodzin. W serialu występują między innymi Louis Hoffman, Maja Schöne i Oliver Masucci. Premiera pierwszego sezonu odbyła się 1 grudnia 2017 roku.

Rok produkcji: 2017
Oryginalny tytuł serialu: Dark
Gatunek: Sci-fi i fantasy
Produkcja: Niemcy
Data premiery: 1 grudnia 2017
Liczba odcinków: 10
Twórcy: Baran bo Odar / Jantje Friese
Platforma: Netflix

Opis sezonu

Akcja pierwszego sezonu „Dark” rozpoczyna się w czerwcu 2019 roku. Wówczas 43-letni Michael Kahnwald popełnia samobójstwo, a jego matka postanawia ukryć pozostawiony przez niego list pożegnalny. Kilka miesięcy później, po dwóch miesiącach leczenia psychiatrycznego, syn zmarłego, Jonas, powraca do szkoły. Na miejscu odkrywa, że jego przyjaciel Bartosz spotyka się z Marthą, w której sam był wcześniej zakochany. Od dłuższego czasu trwają też poszukiwania pewnego chłopca, Erika Obendorfa. Dowodzi nimi ojciec Marthy, Ulrich Nielsen. Wkrótce grupa nastolatków postanawia udać się do jaskini, w pobliżu której zaginiony chłopak ukrywał narkotyki. Na miejscu dochodzi do niewyjaśnionych zjawisk i Jonas z kolegą Mikkelem w trakcie ucieczki odłączają się od grupy. Wtedy Jonas dostrzega postać swojego zmarłego ojca, a Mikkel niespodziewanie znika mu z oczu.

Jeśli zainteresował was serial „Dark”, z pewnością spodoba wam się również porównywane do niego „Stranger Things”. Polecamy również inne produkcje opowiadające o tajemniczych zjawiskach i zagadkach, takie jak „Z Archiwum X” oraz „Nawiedzony dom na wzgórzu”.


Zwiastun

Obsada

Oliver Masucci – Ulrich Nielsen
Karoline Eichhorn – Charlotte Doppler
Jördis Triebel – Katharina Nielsen
Louis Hoffmann – Jonas Kahnwald
Maja Schöne – Hannah Kahnwald
Stephan Kampwirth – Peter Doppler
Daan Lennard Lieberenz – Mikkel Nielsen
Andreas Pietschman – nieznajomy
Deborah Kaufmann – Regina Tiedemann
Lisa Vicari – Martha Nielsen
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO