Okaże się bardziej brutalny, niż sądziła

Diabeł ubiera się u Prady – jak młoda asystentka poradzi sobie w świecie mody?

"Diabeł ubiera się u Prady"/Plakat

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Diabeł ubiera się u Prady” jest ekranizacją bestsellerowej powieści autorstwa Lauren Weisberger. Film z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych opowiada o młodej dziewczynie, która podążając za karierą dziennikarską postanawia spróbować swoich sił w jednym z największych pism modowych w Stanach Zjednoczonych. Dla nowej pracy będzie musiała nie tylko odmienić swój wizerunek, ale także całe swoje dotychczasowe życie. Ta słodko-gorzka komedia pokazuje, jak pogoń za sukcesami zawodowymi może zdominować nie tylko naszą codzienność, ale także osobowość.

Tytuł oryginalny: The Devil Wears Prada
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2006
Premiera: 19 czerwca 2006
Reżyseria: David Frankel
Scenariusz: Don Roos/Aline Brosh McKenna

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w jednej ze światowych stolic mody, Nowym Jorku. Swoją siedzibę w tym mieście ma magazyn mody „Runway”, który wyznacza wszelkie najnowsze trendy zarówno w kraju, jak i za granicą. Redakcja pisma jest prowadzona żelazną ręką przez największą specjalistkę w tej dziedzinie, bezwzględną i bezkompromisową Mirandę Priestly. Kobieta jest w stanie poświęcić wszystko, żeby jej magazyn nie spadł z wypracowanej przez lata pozycji. Zbiera więc cały sztab oddanych asystentów, którzy mają być na jej każde zawołanie. Pewnego dnia robi się luka w składzie jej podwładnych i swoją kandydaturę na stanowisko nowej asystentki zgłasza świeżo upieczona absolwentka college’u, Andy Sachs. Niemodnie ubrana dziewczyna zupełnie nie pasuje do wizerunku „Runaway”. Miranda Priestly z pewnych tajemniczych względów postanawia dać jej jednak szansę. Wkrótce Andy będzie musiała stawić czoła całemu światu mody, który zacznie coraz głębiej wciągać ją w swoje specyficzne środowisko. Młoda kobieta nawet nie zauważy, kiedy zupełnie odmieni on jej osobowość, a także podejście do wcześniej wyznawanych wartości.


Zwiastun

Obsada

Meryl Streep – Miranda Priestly
Anne Hathaway – Andrea Sachs
Emily Blunt – Emily Charlton
Stanley Tucci – Nigel
Adrian Grenier – Nate
Tracie Thoms - Lilly
Rich Sommer – Doug
Simon Baker – Christian Thompson
Daniel Dunjata – James Holt

Macie już za sobą film „Diabeł ubiera się u Prady”. Zachęcamy do obejrzenia innych komedii, takich jak „Nowszy model” czy „Miłość na wybiegu”. Z pewnością spodoba wam się również film „Król życia”.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO