Geena Davis w roli agentki

Długi pocałunek na dobranoc – walka o poznanie własnej przeszłości

"Długi pocałunek na dobranoc"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Długi pocałunek na dobranoc” to trzymający w napięciu thriller z Geeną Davis i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych. Film w reżyserii Henry’ego Harlina opowiada o kobiecie cierpiącej na amnezję, która nagle odkrywa w sobie przerażające umiejętności. Gdy pojawiają się osoby, które z niewyjaśnionych  powodów chcą ją zabić, postanawia stawić im czoła i odkryć prawdę o swojej przeszłości. Film jest świetną propozycją dla wielbicieli mocnego szpiegowskiego kina obfitującego w zawiłe i tajemnicze intrygi.

Tytuł oryginalny: The Long Kiss Goodnight
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 1996
Premiera: 11 października 1996
Reżyseria: Renny Harlin
Scenariusz: Shane Black

Opis fabuły

Film przedstawia historię Samanthy Caine, która jest nauczycielką. Ma 35 lat i wiedzie szczęśliwe życie u boku męża oraz córki Caitlin. Wraz z rodziną mieszka w małym prowincjonalnym miasteczku, w którym jest lubiana i szanowana. Kobieta jakiś czas temu uległa powaznemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznała amnezji. Czasem też dręczą ją dziwne sny, w których wydaje jej się, że jest zupełnie kimś innym. Zamienia się w nich okrutną i bezwzględną osobę, która do perfekcji opanowała posługiwanie się bronią. Na kilka dni przez Bożym Narodzeniem Samantha bierze udział w paradzie, która jest transmitowana przez telewizję. Wówczas osoby związane ze służbami specjalnymi USA rozpoznają w niej byłą agentkę – zawodową morderczynię Charlene „Charlie” Baltimore. Niedługo później do domu nauczycielki wdziera się uzbrojony mężczyzna. Kobieta niewiele się namyślając wdaje się z nim w walkę i zabija go na miejscu. Po tych wydarzeniach postanawia zrobić wszystko, żeby poznać prawdę o swojej przeszłości.


Zwiastun

Obsada

Geena Davis – Samantha Caine / Charli Baltimore
Samuel L. Jackson – Mitch Henessey
Brian Cox – Nathan Waldman
Craig Bierko – Timothy
tom Amandes – Hal
Gladys O’Connor – Alice Waldman
David Morse – Luke / Dedal
Melina Kanakaredes – Trin

Jeśli spodobał wam się „Długi pocałunek na dobranoc”, z pewnością zainteresuje was również mocny film „Noc oczyszczenia: Anarchia”. Zachęcamy również do zapoznania się z takimi produkcjami, jak „Król Artur: Legenda miecza” oraz „Barbie: Super księżniczki”.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO