Kto wygra ten pojedynek?

Długi weekend (1978) – brutalne zderzenie człowieka z naturą

Długi weekend / Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Długi weekend" to australijski horror nakręcony w 1978 roku przez Colina Egglestona. Produkcja opowiada o małżeństwie, które postanawia zaznać nieco spokoju na łonie natury. Ich wyprawa szybko jednak zamienia się w prawdziwy koszmar, ponieważ okazuje się, że świat natury szybko mści się na tych, którzy go nie szanują. Trzymający w napięciu film nie tylko dostarcza mocnych wrażeń, ale również porusza kwestię relacji człowiek-natura.

Rok produkcji: 1978
Oryginalny tytuł: Long Weekend
Gatunek: Horror
Produkcja: Australia
Reżyseria: Colin Eggleston
Scenariusz: Everett De Roche

Opis filmu

Film przedstawia historię Petera i Marcii, którzy są małżeństwem przechodzącym trudne chwile. Żeby pozbierać myśli i zaznać ukojenia, postanawiają wybrać się na wycieczkę na łonie natury. Peter entuzjastycznie podchodzi do pomysłu biwakowania na dzikiej plaży, jednak inaczej na tę sprawę zapatruje się jego żona, która wolałaby odpocząć w bezpiecznym i pełnym wygód hotelu. Wyruszają jednak w drogę, na której zaczynają napotykać kolejne przeszkody w postaci ulewnego deszczu i braku drogowskazów. Wkrótce udaje im się dotrzeć na bezludną plażę. Mężczyzna jest zachwycony tym opustoszałym miejscem i zaczyna pływać, surfować, pić oraz strzelać do ptaków. Szybko się jednak okazuje, że jego śmiałe postępowanie nie pozostanie niezauważone, a natura znajdzie sposób, żeby odegrać się na intruzach, którzy zaburzają jej spokój oraz panujący porządek.

Polecamy również inne produkcje, które opowiadają o zderzeniu człowieka z naturą, takie jak „Cast Away – poza światem” czy „Everest”. Warto też zapoznać się z filmem „Dżungla”.


Zwiastun

Obsada

Josh Hargreaves – Peter
Briony Behets – Marcia
Mike McEwen – kierowca ciężarówki
Roy Day – starszy pan
Michael Aitkend – barman
Sue Kiss von Soly – dziewczyna z miastaWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO