Pierwszy film z Bondem

Doktor No – stary dobry film z agentem 007

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Filmy sensacyjne z Jamesem Bondem w roli głównej już na stałe zagościły w szeroko rozumianej kulturze popularnej. Sporą popularnością cieszą się zarówno najnowsze odsłony, jak i części sprzed lat. Do kinowych klasyków z całą pewnością zaliczyć film „Doktor No”, który jest pierwszym dziełem z agentem 007 w roli głównej.

Tytuł oryginalny: Doktor No
Gatunek: Sensacyjny
Reżyseria: Terence Young
Rok produkcji: 1962
Kraj: Wielka Brytania

Opis filmu

Głównym bohaterem filmu „Doktor No” jest oczywiście agent 007 – jest to pierwszy film o przygodach Jamesa Bonda. Wszystko zaczyna się od tajemniczej śmierci agenta brytyjskiego wywiadu, do której dochodzi na Jamajce. Sprawę prowadzi sam agent 007, który szybko ustala, że odpowiedzialny za zdarzenie może być Doktor No – naukowiec, który prowadzi niebezpieczne eksperymenty na jednej z tamtejszych wysp. Bond wpada w pułapkę i zostaje uwięziony – udaje mu się jednak wydostać i poznać plany obłąkanego naukowca. Wszystko wskazuje na to, że Doktor No chce uzyskać dostęp do rakiet i sprzętu wojskowego, które chce wykorzystać do swojej działalności. Bond musi powstrzymać złoczyńcę i uratować światowy pokój. Film jest dość stary wciąż jednak cieszy się sporą popularnością. W internecie znaleźć go można chociażby w bibliotece serwisu iTunes. Poniżej natomiast znajdziecie zwiastun i obsadę kinowego hitu sprzed wielu dekad.


Doktor No – zwiastun

Obsada

Sean Connery - James Bond
Ursula Andress - Honey Ryder
Joseph Wiseman - Dr Julius No
Jack Lord - Felix Leiter
Bernard Lee = M
Anthony Dawson - Profesor R.J. Dent
Zena Marshall - Panna Taro
John Kitzmiller - Quarrel
Eunice Gayson - Sylvia Trench 

Szukasz innych filmów z Agentem 007 w roli głównej? Sprawdź fikmy GoldenEye, Goldfinger lub Casino Royale.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO