Grecko-francuski dramat biograficzny

Dorośli w pokoju – Grecja w pułapce bez wyjścia?

Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Film pod tytułem „Dorośli w pokoju” porusza dość uniwersalną tematykę, która już nie jednokrotnie gościła w różnego rodzaju filmach i serialach. Mowa o władzy, która może deprawować i sprawiać, że rządzący uwikłani zostają w przyczynowo-skutkową sieć, z której będzie bardzo trudno się wydostać. 

Tytuł oryginalny: Adults in the Room
Gatunek: Dramat / Biograficzny
Reżyseria: Costa-Gavras
Scenariusz: Costa-Gavras
Rok produkcji: 2019
Kraj: Grecja / Francja

Opis filmu

Film pod tytułem „Dorośli w pokoju” przenosi nas do Grecji z roku 2015. Kraj pogrążony jest w głębokim kryzysie ekonomicznym i wisi nad nim widmo bankructwa. Unia Europejska narzuca Grecji dyktaturę oszczędności, w której całkowicie lekceważone są ludzkie potrzeby i oczekiwania – cierpieć na zaciskaniu pasa mają bowiem przede wszystkim prości obywatele. Rząd kraju buntuje się przeciwko rygorystycznym zasadom wspólnoty europejskiej. W tym momencie na scenie pojawia się charyzmatyczny i ambitny premier - Yanis Varoufakis, w którego rolę wcielił się Christos Loulis. Polityk ma zamiar wynegocjować dla swojego kraju jak najlepsze warunki porozumienia, które ma zapewnić byt jego ojczyźnie. Biograficzny dramat obejrzeć można obecnie za pośrednictwem HBO GO. Poniżej znajdziecie natomiast obsadę i zwiastun tej grecko-francuskiej produkcji.


Dorośli w pokoju – zwiastun

Obsada

Christos Loulis
Alexandros Bourdoumis
Ulrich Tukur
Josiane Pinson
Dimitris Tarlow
Daan Schuurmans
Christos Stergioglou
Valeria Golino
Aurélien Recoing
Vincent Nemeth
Cornelius Obonya
Francesco Acquaroli

Szukasz dramatów w odcinkach? Polecamy seriale Dystans społeczny, Opowieści podręcznej i Gambit królowej.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO