Niezwykły dramat

Droga życia – podróż w głąb siebie

Droga życia/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Droga życia” w reżyserii Emilio Esteveza to poruszający dramat z Martinem Sheenem w roli głównej. Film opowiada o jednej z najsłynniejszych pielgrzymkowych tras na świecie, czyli Szlaku Świętego Jakuba wiodącym do katedry w Santiago de Compostela w hiszpańskiej Galicji. Zdruzgotany tragiczną śmiercią syna bohater filmu postanowi przejść całą tę drogę, żeby przepracować swoją stratę. Ta podróż okaże się jednak o wiele bardziej wymagająca i pełna niespodzianek, niż przypuszczał.

Rok produkcji: 2010
Oryginalny tytuł: The Way
Gatunek: Dramat / Przygodowy
Produkcja: Hiszpania / USA
Reżyseria: Emilio Estevez
Scenariusz: Emilio Estevez

Opis filmu

Film przedstawia historię pochodzącego z Saint-Jean-Pied-de-Port amerykańskiego okulisty Toma Avery’ego. Pewnego dnia otrzymuje telefon z Francji i dowiaduje się, że jego syn Daniel zginął podczas burzy w Pirenejach. Odbywał on pielgrzymkę Szlakiem Świętego Jakuba (Camino de Santiago) prowadzącym do Santiago de Compostela znajdującego się w północno-zachodniej Hiszpanii. Lekarz postanawia pojechać do Europy, żeby odebrać zwłoki syna. Wcześniej jednak decyduje się przejść cały szlak, żeby przepracować żałobę i uczcić pamięć Daniela. Wkrótce okazuje się, że wiodąca przez górzyste tereny droga jest wielkim wyzwaniem dla pozbawionego doświadczenia Toma. W pewnym momencie dołączają się do niego Holender Joost, Irlandczyk Jack i Kanadyjka Sarah. Ich wspólna wędrówka przyniesie wiele zaskakujących niespodzianek.

Warto obejrzeć również inne produkcje zawierające motyw podróży. Polecamy niezwykły film „Prosta historia”. Godne uwagi są również filmy „Choć goni nas czas” oraz „Wszystkie odloty Cheyenne’a”.


Zwiastun

Obsada

Martin Sheen – Tom
Yorick van Wageningen – Joost
James Nesbitt – Jack
Deborah Kara Unger – Sarah
Theky Karyo – Henri
Emilio Estevez - DanielWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO