W reżyserii Tima Burtona

Duża ryba – wyolbrzymienia wychodzą na jaw

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Niektórzy z nas wyolbrzymiają swoje historie i nadają im niewiarygodne cechy. Mitomania nie zawsze jest jednak oczywista i zdarza się, że nabierają się na nią inni. W końcu niemal zawsze przychodzi jednak moment ujawnienia rzeczywistych wydarzeń i faktów – właśnie z nimi zmierzyć się musi bohater filmu „Duża ryba”. 

Tytuł oryginalny: Big Fish
Gatunek: Dramat / Fantasy
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: John August
Rok premiery: 2003
Kraj: USA

Opis filmu

Jednym z głównych bohaterów filmu „Duża ryba” jest Edward Bloom, w którego rolę wcielił się Albert Finney. Mężczyzna zawsze wyolbrzymiał swoje przygody, dokonania i przeżycia. W młodości opuścił on swoje rodzinne miasteczko w Alabamie i wybrał się na podróż dookoła świata – ostatecznie wrócił jednak w rodzinne strony. Niemal wszyscy spijali z jego ust niesamowite historie, które robiły wrażenie na nie mal każdym. Sceptycznie podchodził do nich natomiast syn Edwarda, Will (Billy Crudup), który wrócił do domu, by zająć się chorym na raka ojcem. Stara się on dowiedzieć jak najwięcej o rodzicu i stworzyć biografię Edwarda na podstawie jego opowieści. Wkrótce zaczyna rozumieć wszystkie wyczyny i niepowodzenia swojego rodzica. Film obecnie dostępny jest w internecie – obejrzeć go można za pośrednictwem serwis Rakuten, Chili, iTunes czy HBO GO. Poniżej znajdziecie natomiast jego zwiastun i obsadę. 


Duża ryba – zwiastun 

Obsada

Ewan McGregor
Albert Finney
Billy Crudup
Jessica Lange
Helena Bonham Carter
Alison Lohman
Marion Cotillard
Robert Guillaume
Matthew McGrory
David Denman
Missi Pyle
Loudon Wainwright 
Arlene Tai
Ada Tai
Steve Buscemi

Szukasz innych filmów fantasy? Polecamy produkcje Labirynt fauna, Charlie i fabryka czekolady i Alicja w Krainie Czarów.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO