Strach się bać... 10 najlepszych horrorów.

10 najlepszych horrorów – dla lubiących dreszczyk strachu

Horrory do definitywnie rozrywka nie dla wszystkich. Część kinomanów kojarzy filmowe seanse z relaksem i spokojem. Jest jednak spora grupa ludzi, którzy lubią się bać, a warunkiem koniecznym przy wyborze tytułu na wieczór są filmy gwarantujące mocne przeżycia i dreszcz grozy. Przyjrzyjmy się 10 produkcjom wartym polecenia, które straszą i wywołują niepokój.

Oglądaj najlepsze horrory na CDA.pl

10. Lśnienie (1980)

Kultowy horror ze świetną rolą Jacka Nicholsona. Główny bohater jest stróżem odciętego od świata nawiedzonego hotelu. Film potrafi przerazić i przytłoczyć atmosferą osaczenia i stałego zagrożenia. Pozycja obowiązkowa – nie tylko dla miłośników horrorów.

9. To (2017)

Film na podstawie książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Na małe miasteczko pada cień grozy. Dzieci muszą się zmierzyć z koszmarem mordercy, który przybiera postać klauna. Obraz opiera się na irracjonalnych strachu i dynamice, która potrafi przerazić.

8. Dziecko Rosemary (1968)

Kolejny film, który śmiało możemy zaliczyć do klasyki gatunku. Rosemary po zjedzeniu tajemniczego posiłku mierzy się z koszmarnymi wizjami. Gdy dochodzi do siebie, zdaje sobie sprawę, że jest w ciąży.  Łączy to z halucynacjami, w których była gwałcona przez demona.

7. Jeździec bez głowy (1999)

Policjant z Nowego Jorku udaje się na prowincję by rozwiązać zagadkę morderstw. Sprawcą brutalnych zbrodni ma być tytułowy upiór bez głowy. Podejmując się wyjaśnienia sprawy, policjant musi odrzucić naukowe i racjonalne spojrzenie na świat. Oskarowa produkcja w reżyserii Tima Burtona.

6. Jestem Legendą (2007)

Nieco lżejsza pozycja, która przypaść może do gustu miłośnikom kina akcji. W wyniku śmiercionośnego wirusa ludzkość wymarła lub zamieniła się w pałające rządzą mordu istotny. Ocalały naukowiec stara się odnaleźć lekarstwo, które odwróci niszczycielską epidemię.

film.org.pl

5. The Ring (2002)

Główna bohaterka zdobywa kasetę video, która ma rzekomo prowadzić do śmierci wszystkich, którzy ją obejrzą. Sceptycznie nastawiona do filmu reporterka, po zapoznaniu się z materiałem, otrzymuje informacje o tym, że pozostał jej tydzień życia. Stara się desperacko rozwiązać zagadkę kasety zanim jej czas się skończy.

4. Dziewiąte wrota (1999)

Specjalista w dziedzinie odnajdywania zaginionych i bezcennych dzieł otrzymuje zlecenie sprowadzenia dwóch egzemplarzy księgi pt. „Dziewięć Wrót Królestwa Cieni”. Jego starania przeplatają się z serią niebezpiecznych i zagadkowych zjawisk, które utrudniają jego zadanie.

Przeczytaj również ranking TOP 10 Filmów katastroficznych


3. Mgła (2007)

Kolejna filmowa adaptacja książki mistrza grozy – Stephena Kinga. Tytułowa mgła spowija ludzi, na których polują mordercze istoty. Podejrzenie pada na wojsko, które ma być odpowiedzialne za eksperyment z nowym rodzajem broni. Próba rozwikłania zagadki łączy się z walką o życie.

2. Obecność (2013)

Jedna z nowszych produkcji, która pomimo pewnej szablonowości i braku zaskoczeń potrafi przerazić do szpiku kości. Nękana paranormalnymi zjawiskami rodzina prosi o pomoc parę specjalistów. Okazuje się, że będą oni mieć do czynienia z potężnym demonem.

1. Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o opętaniu i walce z demonami. Tytułowa bohaterka zostaje opętana przez liczne demony, które doprowadzają do jej śmierci. O zgon dziewczyny oskarżony zostaje ksiądz, który prowadził egzorcyzmy.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO