Poruszający komediodramat

Edukacja Rity – ambitna i gotowa do nauki

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Słaby

Zdarza się, że nasze życie nas nie satysfakcjonuje. Szukamy wówczas sposobu lub patentu na spełnienie swoich ambicji. Wielu z nas stara się wówczas poszerzyć horyzont swoich zainteresować lub pasji, inni natomiast sięgają do książek i starają się podnieść swoje wykształcenie. Tę drugą drogę postanowiła wybrać bohaterka filmu pod tytułem „Edukacja Rity”. 

Tytuł oryginalny: Educating Rita
Gatunek: Komedia / Dramat
Reżyseria: Lewis Gilbert
Scenariusz: Willy Russell
Rok produkcji: 1983
Kraj: USA 

Opis filmu

Główną i tytułową bohaterką filmu jest Rita, w której rolę wcieliła się Julie Walters. Kobieta jest zwykłą fryzjerką, która po pracy wiedzie żywot zwykłej kury domowej u boku prymitywnego męża. Jej małżonek jest robotnikiem bez wykształcenia, któremu wystarcza absolutnie minimum egzystencjalne. Na życiowej drodze kobiety pojawia się Dr Frank Bryant (Michael Caine), który zaczyna z nią po prostu rozmawiać. Rita powoli zdaje sobie sprawę ze swojego potencjału i możliwości, których tym razem nie zamierza zaprzepaścić. Czy kobieta zmieni swoje życie? Czy uda jej się wyjść z roli zwykłej pani domu? A może między nią a profesorem narodzi się coś więcej niż nić porozumienia? Przekonać się o tym można chociażby za pośrednictwem serwisu CDA, na którym dostępny jest film. Poniżej znajdziecie natomiast jego zwiastun i obsadę.


Edukacja Rity – zwiastun 

Obsada 

Michael Caine
Julie Walters
Michael Williams
Maureen Lipman
Jeananne Crowley
Malcolm Douglas
Godfrey Quigley
Dearbhla Molloy
Kim Fortune
Philip Hurd-Wood
Christopher Casson
Hilary Reynolds
Maeve Germaine

Polecamy również inne filmy, w których wystąpiła Julie Walters - Billy Elliot i Harry Potter i kamień filozoficzny.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO