Top 5 filmów familijnych. Ranking najlepszych filmów dla całej rodziny.

lion king

Filmy familijne - ranking

Któż z nas nie zna typowego niedzielnego scenariusza w polskim domu. Pobudka późnym porankiem, śniadanie i wycieczka do kościoła, na spacer, a później obiad w rodzinnym gronie. Z pełnymi brzuchami wszyscy zasiadają przed telewizorem i wspólnie oglądają popołudniowe filmy dla całej rodziny. Filmy familijne to kategoria, która idealnie wpisuje się w oczekiwania zróżnicowanego grona odbiorców. Nie są to typowe bajki dla najmłodszych, które zanudza wszystkich co podstawówkę mają już za sobą. Starsze rodzeństwo, wujkowie i rodzice również znajdą w tym gatunku rozrywkę.
Prezentujemy 5 najlepszych filmów familijnym wg Pinbook.pl

 

5. Czarownica (2014r.)

Śpiąca królewna w odwróconym zwierciadle. Wszyscy znamy historię młodej księżniczki, na którą rzucony został urok wiecznego snu, który zdjąć może tylko pocałunek księcia z bajki. W tym temacie nic nowego już nie wymyślimy, a po raz 5. oglądać tych samych zmagań przystojnych królewiczów się nam już nie chce. Alternatywą jest „Czarownica” z Angeliną Jolie w roli głównej czarownicy – Diaboliny. Jest to względnie ta sama opowieść co w Śpiącej Królewnie, tylko opowiedziana z perspektywy czarnego charakteru. Poznając jej przeszłość i prawdziwy charakter, nabieramy innego podejścia do kultowej bajki.

4. Opowieści z Narnii: Lew Czarownica i Stara Szafa (2005r.)

Niezwykła opowieść na podstawie książki C.S Lewis’a zabierze całą rodzinę w niezapomnianą podróż do świata magii i mówiących zwierząt. Wejdź do tajemnego świata drzwiami ukrytymi w starej szafie i przeżyj historie o jakich Ci się nie śniło. Pomóż królowi zwierząt – Aslanowi stawić czoła okrutnej i złej lodowej królowej. 

3. Karate Kid (1984r.)

Klasyka gatunku, ulubiony film dorosłych już męskich pokoleń. Historia wrażliwego chłopca, który ma dość dokuczania silniejszych kolegów. Poznaje starszego mężczyznę – Pana Miagi – mistrza tradycyjnych sztuk walki, który bierze chłopca pod swoje skrzydła i szkoli go na młodego wojownika. Pod okiem doświadczonego nauczyciela wspina się na sam szczyt turnieju młodych karateków, gdzie w finalnej walce spotyka się ze swoim odwiecznym wrogiem. Jaki będzie wynik tej walki?

 


2. 101 dalmatyńczyków (1996r.)

Komedia na sto jeden dla całej rodziny. Aktorska wersja uwielbianej przez cały świat animacji o tym samym tytule to historia o odwiecznej walce dobra ze złem, z watahą małych dalmatyńczyków na głównym planie. Demoniczna Cruelle De Mon chce stworzyć linię futer ze skóry małych nakrapianych piesków. Główni protagoniści – Roger i Anita za wszelką cenę nie chcą do tego dopuścić i robią co mogą aby ocalić życie milusińskich. Pomagają im w tym ich własne dalmatyńczyki, których rola zadecyduje o tym jak zakończy się historia.

1. Król Lew (1994r.)

Najlepszy film animowany wszech czasów. Historia Simby, młodego lwa, którego ojciec to król całej sawanny – Mufasa. Po jego tragicznej śmierci, następca tronu targany jest niesłusznymi wyrzutami sumienia i skazuje się na wygnanie. Sytuacja okazuje się wynikiem intrygi Skazy, lwa z zapędami władczymi. To właśnie on knuje przeciwko młodemu Simbie i za wszelką cenę nie chce dopuścić do objęcia przez niego tronu. Na szczęście niedoszły król spotyka na swojej drodze niezastąpionych przyjaciół – Timona i Pumbę, którzy pomogą mu osiągnąć przeznaczenie.

Zaintersował Cię ten artykuł? Przeczytaj również ranking najlepszych komedii.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO