TOP 10 Filmów katastroficznych. Ranking najlepszych historii o zagładzie świata.

canva.com

TOP 10 filmów katastroficznych

Teorie spiskowe i koniec ludzkiej cywilizacji to jeden z głównych motywów, po które sięgają miłośnicy mocnych wrażeń. Najlepsze filmy katastroficzne to także wypadki i ludzkie tragedie, które odwzorowano w dziełach filmowych. Koniec świata, asteroidy uderzające w naszą planetę, katastrofy i heroiczna walka o życie – to wszystko znajdziemy w najlepszych filmach katastroficznych. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które zyskały status kultowych. Przyjrzyjmy się TOP 10 filmów katastroficznych według Pinbook.pl. Mocne wrażenia gwarantowane. 

 

10. Pojutrze (2014)

Scenariusz, w którym Ziemię ma dotknąć kolejna epoka lodowcowa wydaje się obecnie niemożliwy. Co jednak w sytuacji, w której wszystko wskazuje na to, że ludzie będą musieli po raz kolejny zmierzyć się z siłami natury? Okazuje się, że klimat może być zabójczo niebezpieczny..

9. Armageddon (1998)

Kultowa już produkcja, która idealnie wpisuje się w naturę filmów katastroficznych. Co jakiś czas słyszymy o asteroidach, które mijają naszą planetę. W tej produkcji ogromny kosmiczny kamień leci wprost na Ziemię – uratować ludzkość mogą tylko szybkie i zdecydowane działania. 

8. Twister (1996)

Pamiętacie latającą krowę? Film stał się już ikoną filmów katastroficznych. Tornada to potężna i niszczycielska siła, która budzi jednak fascynację i szacunek. W tej produkcji możesz dosłownie wejść w oko cyklonu. 

7. Pompeje (2014)

Jest rok 79 – nad włoskimi Pompejami wisi widmo zagłady. Aktywny wulkan może zakończyć istnienie malowniczo położonego miasta. Fabuła oczywiście jest efektem pracy scenarzystów, ale pamiętamy, że cała historia zakończyła się tragicznie. 

6. 33 (2015)

Film oparty na faktach. Przedstawia tragiczne wydarzenia z Chile, podczas których 33 górników utknęło głęboko pod ziemią. Udało im się przetrwać rekordowe 69 dni. Oprócz katastroficznej otoczki jest to wzruszająca opowieść o heroicznej walce o życie ludzkie. 

 

 


5. Góra Dantego (1997)

Szukasz dramaturgii i emocji z wizją nieodwracalnej katastrofy w tle? Góra Dantego wydaje się opowieścią, która Cie zaangażuje. Historia o naukowcu, który stara się uratować lokalną społeczność przed wybuchem wulkanu, który jej zagraża. 

4. Pandora (2016)

W wyniku trzęsienia ziemi dochodzi do uszkodzenia elektrowni atomowej. Celem głównego bohatera jest uchronienie ludności przed katastrofą i zminimalizowanie strat. Film dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.

3 Wojna Światów (2005)

Atak obcych, masowa panika i heroiczna walka o życie – czy można sobie wyobrazić bardziej klasyczny scenariusz filmu katastroficznego? Produkcja trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich minut, a statki obcych z Wojny Światów kojarzą chyba wszyscy miłośnicy kina.

2. 2012 (2009)

Według przepowiedni 2012 rok miał być ostatnim w historii naszego gatunku. Film oparty na tej tezie stracił więc nieco na aktualności. Nadal jest to jednak widowiskowe i świetne kino, które przyciąga przed ekran i trzyma w napięciu. Dla miłośników gatunku – pozycja obowiązkowa.

1. Titanic (1997)

 

Najbardziej znany i najlepszy film katastroficzny w historii? Jeśli jakaś produkcja zasługuje na to miano, to jest to z pewnością Titanic. Przedstawia on prawdziwą historię statku, który zderzył się z górą lodową na Oceanie Atlantyckim. Pasażerowie starają się przeżyć katastrofę. Genialny film z wątkiem miłosnym w tle. 

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj również ranking najlepszych czarno-białych filmów.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO