Niespodzianka od Lionsgate

„La La Land”, „Igrzyska Śmierci” i inne filmy będą dostępne za darmo na YouTube

Epidemia koronawirusa sprawiła, że zawieszono produkcję większości filmów i seriali. W efekcie, twórcy filmowi i aktorzy tymczasowo stracili swoje źródła utrzymania, a sytuacja właścicieli kin stała się wręcz dramatyczna. Wytwórnia Lionsgate wymyśliła więc ciekawy sposób na to, żeby wesprzeć filmowców w tych trudnych czasach. W ciągu najbliższego miesiąca na kanałach Lionsgate i Fandango's Movieclips na portalu YouTube zostaną wyświetlone cztery wielkie produkcje. Zobaczymy tam takie filmy jak: oscarowy „La La Land”, „Igrzyska śmierci”, „John Wick” i „Dirty Dancing”.

Plakat

Filmy będą emitowane w otwartym paśmie co piątek, od 17 kwietnia o godzinie 18.00 czasu wschodnioamerykańskiego – w Polsce więc pojawiać się będą o 3.00 w nocy. 17 kwietnia zobaczymy „Igrzyska Śmierci”, 24 kwietnia - „Dirty Dancing”, 1 maja - „La La Land”, a 8 maja pierwszą część filmu „John Wick”.

Prawie jak w kinie

Ten niezwykły projekt nosi nazwę „Lionsgate Live! A Night at the Movies” i jego celem jest stworzenie możliwości wspólnego oglądania filmów na podobieństwo seansu w kinie – z tą różnicą, że widzowie oglądają filmy siędząc bezpiecznie w swoich domach w czasie kwarantanny. Co ciekawe, emitowanym filmom będą towarzyszyć rozmowy z gośćmi specjalnymi, wśród których będziemy mogli zobaczyć twórców i członków ekip filmowych. Seanse na żywo będą prowadzone przez aktorkę Jamie Lee Curtis, znaną z takich filmów jak „Halloween” czy „Prawdziwe kłamstewka”.

Dostęp do filmów wyświetlanych w ramach projektu będzie zupełnie darmowy. Jego organizatorzy apelują jednak o wpłacanie pieniędzy na specjalny fundusz, który pozwoli pomóc najbardziej dotkniętym przez epidemię pracownikom branży filmowej.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO