Przejdzie wymagające szkolenie?

G.I. Jane – kobieta w elitarnej jednostce komandosów

Wyreżyserowany przez Ridleya Scotta film „G.I. Jane” z Demi Moore w roli głównej stawia pytania o to, czy kobieta może odnaleźć się na pierwszej linii walki. Bohaterka filmu podczas szkolenia w elitarnej jednostce wojskowej będzie musiała udowodnić, że jest równie sprawną żołnierką, co mężczyźni. Nie będą jej jednak ułatwiali tego zadania uprzedzeni i konserwatywni dowódcy, których zdaniem kobiety nie powinny służyć w wojsku. Film skłania do głębszej refleksji nad rolami społecznymi, a także nad granicami naszych fizycznych oraz psychicznych możliwości.

Tytuł oryginalny: G.I. Jane
Gatunek: Akcja
Rok produkcji: 1997
Premiera: 22 sierpnia 1997
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: David Twohy / Danielle Alexandra

"G.I. Jane"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię kapitan Jordan O’Neil, która pracuje w centrali wywiadowczej amerykańskiej Marynarki Wojennej. Pewnego dnia otrzymuje od senator Lillian DeHaven propozycję, żeby przejść szkolenie w elitarnej jednostce komandosów Navy Seals. Takie szkolenie może być dla O’Neil okazją do udowodnienia, że została niesłusznie niedopuszczona do udziału w działaniach wojennych podczas operacji „Pustynna Burza”. Pani senator zależy z kolei na pokazaniu, że rząd powinien dopuścić kobiety do walki. Kapitan niewiele się zastanawiając przyjmuje propozycję i wkrótce trafia do jednostki szkoleniowej, która jest prowadzona przez sierżanta Johna Urgayle’a. Jest on wyjątkowo wymagającym wojskowym, który uważa, że w elitarnym szkoleniu nie powinny brać udziału kobiety. Te przekonania stara się wpoić również pozostałym żołnierzom. Jordan O’Neil będzie musiała więc stawić czoła nie tylko morderczemu szkoleniu i własnym słabościom, ale także bezwzględnymi oraz uprzedzonymi do niej kolegom z jednostki.


Zwiastun

Obsada

Demi Moore – kapitan Jordan O’Neil
Viggo Mortensen – sierżant John Urgayle
Anne Bancroft – Lillian DeHaven
Jason Beghe – Royce
Scott Wilson – Salem
Lucinda Jenney – Blondell
Morris Chestnut – McCool
Josh Hopkins – Flea
Jim Caviezel – Slovik

Jeśli zainteresował was film „G.I. Jane”, z pewnością spodoba wam się również „Przebudzenie dusz” z Martinem Freemanem. Osobom planującym rodzinny seans polecamy z kolei zabawną komedię „Facet do wymiany” oraz film animowany „Dobry dinozaur”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO