Adaptacja sagi George'a R. R. Martina

Gra o tron (sezon 1) – początek epickiej historii

"Gra o tron"/Materiały promocyjne

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Bardzo dobry

Gra o tron to amerykański serial fantasy, który powstał w oparciu o sagę „Pieśni lodu i ognia” autorstwa pisarza George’a R. R. Martina. Premiera pierwszego sezonu serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 17 kwietnia 2011 roku, a w Polsce miała miejsce dzień później. Pierwszy sezon wprowadza widza w niezwykły świat sagi.

Rok produkcji: 2011
Oryginalny tytuł: Game of Thrones
Gatunek: Fantasy
Liczba odcinków: 10
Produkcja: USA/Wielka Brytania
Data premiery: 17 kwietnia 2011
Twórca: Tim Van Patten
Platforma: HBO GO

Opis sezonu

Pierwszy sezon „Gry o tron” rozpoczyna się w momencie, gdy dezerter z Nocnej Straży, który stał się świadkiem tajemniczych zjawisk, zostaje pojmany za murami Winterfell i poddany pod sąd Lorda Eddarda „Neda” Starka. Po powrocie do domu Ned odkrywa, że jego mentor Jon Arryn zmarł w Królewskiej Przystani. W tym samym czasie Wiserys Targaryen obmyśla plan odzyskania traconego przez jego rodzinę tronu. Postanawia, że zaoferuje przywódcy plemienia dotrackich wojowników swoją siostrę Daenerys. Wówczas król Robert wraz z żoną Cersei przybywają do Winterfell. Król proponuje Robertowi objęcie stanowiska namiestnika, a syn Neda, Jon Snow, opuszcza siedzibę rodu Starków, żeby dołączyć do Nocnej Straży.

Jeśli macie już za sobą pierwszy sezon „Gry o tron”, koniecznie obejrzyjcie inne niezwykłe seriale fantasy, takie jak „Westworld” czy „The Boys”. Zachęcamy również do zapoznania się z filmem „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”.


Zwiastun

Obsada

Lena Headey – Cersei Lannister
Jack Gleeson – Joffrey Baratheon
Sean Bean – Eddard Stark
Peter Dinklage – Tyrion Lannister
Emilia Clarke – Daenerys Targaryen
Sophie Turner – Sansa Stark
Maisie Williams – Arya Stark
Iain Glen – Jorah Mormont
Alfie Allen – Theon Greyjoy
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO