Co się wydarzy po śmierci Edda Starka?

Gra o tron (sezon 2) – bezwzględna walka o Żelazny Tron

"Gra o tron"/Materiały promocyjne

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Gra o tron” to amerykański serial fantasy, który powstał w oparciu o sagę „Pieśni lodu i ognia” autorstwa pisarza George’a R. R. Martina. Premiera drugiego sezonu serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 1 kwietnia 2012 roku. W drugim sezonie poznamy dalsze losy bohaterów, którzy bezwzględnie walczą o panowanie nad wszystkimi królestwami.

Rok produkcji: 2012
Oryginalny tytuł: Game of Thrones II
Gatunek: Fantasy
Liczba odcinków: 10
Produkcja: USA/Wielka Brytania
Data premiery: 1 kwietnia 2012
Twórcy: D. Benioff / D.B. Weiss
Platforma: HBO GO

Opis sezonu

Akcja drugiego sezonu „Gry o tron" rozpoczyna się niedługo po tragicznej śmierci Eddarda Starka. Ukazuje więc dalsze losy bohaterów walczących o zdobycie Żelaznego Tronu, który daje panowanie nad wszystkimi królestwami. Z czasem zaczynają oni działać coraz bardziej bezwzględnie, nie stroniąc od uciekania się do zdrad, intryg oraz krwawych mordów. Catelyn Stark postanowi udać się do obozu króla Renly’ego w celu wynegocjowania sojuszu. Będzie też próbowała przekonać braci Baratheonów, żeby zjednoczyli siły przeciwko Lannisterom. Tyrion będzie się starał uzyskać poparcie dla sprawy Joffreya i wystąpi z propozycją trzech małżeństw. Z kolei Deanerys odbędzie wyczerpującą wędrówkę przez pustynię, po której wszystko ulegnie znaczącej zmianie.

Warto obejrzeć również inne produkcje z gatunku fantasy. Gorąco polecamy filmy „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” oraz „Władca Pierścieni: Dwie wieże”. Mocnych wrażeń dostarczy wam także film „Osobliwy dom pani Peregrine” z jedyną w swoim rodzaju Evą Green w roli głównej.


Zwiastun

Obsada

Lena Headey – Cersei Lannister
Jack Gleeson – Joffrey Baratheon
Peter Dinklage – Tyrion Lannister
Emilia Clarke – Daenerys Targaryen
Sophie Turner – Sansa Stark
Maisie Williams – Arya Stark
Michelle Fairley – Catelyn Stark
Nikolaj Coster-Waldau – Jaime Lannister
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO