Przygodowe sci-fi

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi – Powrót Luke'a Skywalkera

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" to chronologicznie 7. część jednej z najpopularniejszych historii ze świata fikcji naukowej. Gwiezdne Wojny to filmy z gatunku space opera, stworzone oryginalnie przez George’a Lucas’a. Ostatni Jedi to pierwsza po wieloletniej przerwie część. Fani kultowej produkcji zawdzięczają jej kontynuację wytwórni Lucasfilm i Walt Disney Pictures. Reżyserem jak i scenarzystą jest Rian Johanson. 8. wydana w kolejności chronologicznej część miała swoją premierę 9 grudnia 2017 roku. 

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Last Jedi
Gatunek: Przygodowy / Sci-Fi
Reżyseria: Rian Johnson
Scenariusz: Rian Johnson
Rok premiery: 2017
Kraj: USA

 

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi – opis fabuły

Akcja tej części toczy się po wydarzeniach z Przebudzenia Mocy. Ciemna Strona Mocy znów chce zawładnąć wszechświatem, a przeciwstawić im się może tylko Rebelia. Zagraża im rosnący w potęgę Kylo Ren – syn księżniczki Lei i Hana Solo, którym zawładnęła Ciemna Moc. W tym czasie Rey, młoda i ambitna rebeliantka, która odnajduje w sobie moc, postanawia odszukać zaginionego mistrza Jedi – Luka Skywalkera. Natrafia na niego na opuszczonej planecie, gdzie odcięty od świata poświęcał się medytacji. Dziewczyna namawia go, by przyjął ją pod swoje skrzydła i szkolił na wojownika Jedi. Na drugim końcu galaktyki, rebelianci łączą siły by odpowiedzieć na atak Najwyższego Porządku. Film obecnie dostępny jest w serwisach Chili, Rakuten, iTunes czy VOD.pl.


Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi – zwiastun

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi – obsada

Mark Hamill jako Luke Skywalker
Carrie Fisher jako Leia Organa
Adam Driver jako Kylo Ren
Daisy Ridley jako Rey
John Boyega jako Finn
Oscar Isaac jako Poe Dameron
Andy Serkis jako Snoke
Lupita Nyong'o jako Maz Kanata

Sprawdź również inne produkcje z uniwersum - Gwiezdne wojny: Skywalker - odrodzenie czy Han Solo: Gwiezdne wojny - historie.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO