Mocne kino akcji

Hellboy – Ciąg dalszy przygód superbohatera – demona

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"Hellboy" to pełnometrażowy film fantastycznonaukowy-akcji produkcji USA. Reżyserem jest Neil Marshall, zaś scenariusz wg Andrewa Cosby powstał w oparciu o serie komiksów o tym samym tytule, wydawnictwa Dark Horse Comics. Wytwórniami były: Millennium Media, Lawrence Gordon Productions, Dark Horse Entertainment, Nu Boyana i Campbell Grobman Films. Film nie odniósł sukcesu, sam budżet w wysokości 50mln USD dał zarobek tylko 46mln. Światowa premiera miała miejsce 9 kwietnia 2019 roku W Nowym Jorku.

Tytuł oryginalny: Hellboy
Gatunek: Fantasy / Akcja
Reżyseria: Neil Marshall
Scenariusz: Andrew Cosby
Rok premiery: 2019
Kraj: USA / Wielka Brytania / Bułgaria

Hellboy – Opis fabuły

To kontynuacja przygód bohatera z piekieł – Hellboya. To wyjątkowa istota, obdarzona niezwykłą siłą, odpornością na ogień i wytrzymałością na uderzenia i wieloma innymi przymiotami, czyniącymi zeń jednego z najpotężniejszych wojowników na ziemi. Swoje zdolności wykorzystuje jednak w celu badań istot i zjawisk paranormalnych. Nie interesuje go zamienienie ziemi w piekło tylko swoja egzystencja. Będzie musiał poważnie to przemyśleć, gdyż planetę zaatakuje arcygroźna czarownica, którą uwolniła się po wiekach ze swojego więzienia. Chce sprowadzić na ziemię plagi, które zamienią ją w piekło. Hellboy, jako stricte piekielny byt, jest jedynym, który może zaprowadzić porządek, nie ginąc jednocześnie. Nie poradzi sobie jednak sam, musi przemierzyć świat w poszukiwaniu sprzymierzeńców. Wyjdzie mu to na dobre, gdyż po drodze odkryje w sobie dodatkową supersiłę by stawić czoła nadchodzącej apokalipsie. Film dostępny jest w streamingowym serwisie Cineman. 


Hellboy - zwiastun

Hellboy - obsada

David Harbour jako Hellboy
Milla Jovovich jako Nimue, królowa Krwi
Ian McShane jako Profesor Bruttenholm
Sasha Lane jako Alice Monaghan
Daniel Dae Kim jako Ben Daimio
Thomas Haden Church jako Lobster Johnson
Alistair Petrie jako Lord Adam Glaren
Penelope Mitchell jako Ganeida

W produkcji wystąpiła między innymi Milla Jovovich, którą podziwiać możemy także w filmach Joanna d'Arc czy Resident Evil.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO