Tylko dla odważnych!

Horrory o duchach - 5 najlepszych propozycji dla fanów gatunku

Horrory stanowią gatunek, w którym powstaje znacznie więcej nudnych i kiepskich, niż dobrych filmów. Spośród tysięcy tytułów ciężko jest więc wybrać produkcję, która zapewni nam odpowiednią porcję adrenaliny i rozrywki. Postanowiliśmy ułatwić nieco wasze poszukiwania i wybrać pięć pozycji, które niemal każdemu amatorowi filmów grozy przypadną do gustu:

„Naznaczony"

Amerykański film nakręcony w 2010 roku przez Jamesa Wana. Opowiada historię młodego małżeństwa, Josha i Rai, które razem z trójką dzieci wprowadza się do dopiero co kupionego domu. Nowi mieszkańcy zaczynają w nim jednak szybko zauważać dziwne i niepokojące zjawiska, które znacznie utrudniają ich życie i z czasem zamieniają je w istny koszmar. Szczególnie dotkliwie odczuwa je syn małżeństwa, który w pewnym momencie nieszczęśliwie spada z drabiny i wpada w śpiączkę. Znajdując się w niej, wkracza mimowolnie do krainy umarłych. Chłopca i jego rodziców czeka teraz długa i żmudna walka z siłami ciemności.

Fotografia poglądowa

„Annabelle. Narodziny zła"

Amerykańska produkcja z 2017 roku w reżyserii Johna R. Leonettiego. Akcja filmu wprowadza nas w realia 1943 roku. Historia zaczyna się od tragicznego wypadku, w którym producent zabawek Samuel Mullins i jego żona Esther tracą córkę Beę. Niedługo po jej śmierci w jedną z wyprodukowanych przez pogrążonego w żałobie ojca wstępuje duch. Rodzice początkowo myślą, że jest to dusza ich zmarłej córki. Okazuje się jednak, że w zabawce zagnieździł się zupełnie obcy i przepełniony złem byt. Po latach lalka trafia do pewnego sierocińca, w którym zaczyna siać spustoszenie…

„The Grudge - Klątwa"

Amerykański horror z 2004 roku w reżyserii Takashi Shimizu. Jest remakiem japońskiego horroru „Klątwa Ju-On”. Przedstawia losy studentki Karen Davis, która w ramach wymiany studenckiej wyjeżdża ze swoim chłopakiem do Japonii. Podejmuje tam pracę w ośrodku pomocy społecznej. Zostaje skierowana do pomocy w jednym z okolicznych domów, gdzie ma zastępować Yoko, która z niewyjaśnionych przyczyn nie pojawiła się w pracy. Karen ma za zadanie zająć się przebywającą w stanie katatonii staruszką. Wkrótce studentka zauważa, że w domu chorej kobiety dzieją się niewyjaśnione i straszne rzeczy, a każdego, kto przekroczy jego próg, spotyka nieszczęście.


„Obecność"

Amerykańska produkcja w reżyserii Jamesa Wana, powstała w 2013 roku. Opowiada historię prawdziwych badaczy zjawisk paranormalnych, Eda i Lorraine Warren. Zostają oni wezwani przez pewną rodzinę zamieszkującą farmę na odludziu. Skarży się ona na niepokojące zjawiska, które mają miejsce w ich domu. Badacze wkrótce z przerażeniem stwierdzają, że rodzina ta jest prześladowana przez demony. Wkrótce okazuje się, że sytuacja jest jeszcze bardziej poważna, niż się z początku wydawało.

„Sierociniec"

Hiszpański horror z 2007 rokuw reżyserii Juana Antonio Bayona. Laura wraz z mężem i adoptowanym synem wraca po latach do sierocińca, w którym się wychowywała. Ma zamiar odrestaurować go i otworzyć w nim ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci. Po pewnym czasie jej syn zaczyna opowiadać matce o niewidzialnych kolegach i zabawach z nimi. Zaniepokojona kobieta pod wpływem jego opowiadań również zaczyna dostrzegać pewne zjawiska, które zaczynają wywoływać w niej dawno zatarte wspomnienia.


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO