Kto na nim zasiądzie?

House of Cards (sezon 3) – walka o fotel prezydenta

"House of Cards"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„House of Cards” to amerykański serial telewizyjny, który powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa, a także nawiązuje do miniserialu „Dom z kart” z 1990 roku. Scenariusz do czterech pierwszych sezonów napisał Beau Willimon. Produkcja opowiada o losach bezwzględnego polityka Francisa Underwooda, który chce się zemścić na prezydencie Stanów Zjednoczonych za to, że pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu. W rolę głównego bohatera wcielił się Kevin Spacey. Premiera trzeciego sezonu serialu odbyła się 27 lutego 2015 roku na platformie Netflix.

Rok produkcji: 2015
Oryginalny tytuł serialu: House of Cards
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Data premiery: 27 lutego 2015
Liczba odcinków: 13
Twórcy: Beau Willimon
Platforma: Netflix

Opis sezonu

W trzecim sezonie „House of Cards” Doug będzie musiał przejść ciężką i długą rehabilitację po tym, jak został brutalnie zaatakowany przez Rachel. Nie będzie więc mógł służyć pomocą Underwoodowi. Ten wprawdzie będzie pełnił urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale nie będzie się cieszył zbyt dużym poparciem społeczeństwa. Postanowi więc zaproponować program America Works, który ma zapewnić zatrudnienie dziesięciu milionom bezrobotnych. Okaże się, że kierownictwo Partii Demokratycznej nie będzie chciało dać Underwoodowi nominacji w wyborach w 2016 roku – wówczas ogłosi on rezygnację z walki o prezydenturę. Niedługo później dotrą do niego pogłoski, że w wyborach zamierza wystartować Heather Dunbar. Żeby nie wcieliła tych planów w życie, Frank postanowi uczynić z niej następczynię głównego sędziego Roberta Jacobsona.

Fanom serialu „House of Cards” polecamy film „Układ zamknięty” z Januszem Gajosem w roli głównej. Warto też zapoznać się z innymi produkcjami poruszającymi kwestię walki o władzę, takimi jak „Zapętleni” oraz „Frost/Nixon”.


Zwiastun

Obsada

Kevin Spacey – Francis Underwood
Robin Wright – Claire Underwood
Michael Kelly – Doug Stamper
Kristen Connolly – Christina Gallagher
Kate Mara – Zoe Barnes
Corey Stoll – Peter Russo
Sakina Jaffrey – Linda Vasquez
Michael Gill – Garrett Walker
Nathan Darrow – Edward Meechum
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO