Surrealistyczny majstersztyk

Incepcja - zaszczepianie myśli do śpiącego umysłu

"Incepcja" to pełnometrażowy film produkcji brytyjsko – amerykańskiej. Zarówno scenariuszem jak i reżyserią zajął się Christopher Nolan, która odpowiedzialny jest również między innymi za „Mrocznego rycerza”. Tytuł miał swoją premierę 8 lipca 2010 roku na ekranach światowych. Polscy widzowie , najwcześniej mogli zapoznać się z filmem 31 lipca 2010 roku. Dzieło zdobyło uznanie nie tylko przeciętnego widza, ale również krytyków filmowych czego rezultatem są wygrane 33 nagrody i 58 nominacji. Najważniejsze z nich to aż 4 Oscary, w kategoriach: Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze zdjęcia dla Wally Pfister, Najlepszy Dźwięk oraz Najlepszy Montaż dźwięku. Scenariusz do filmu otrzymał nagrodę Hugo w kategorii Najlepsza prezentacja dramatyczna w 2011 roku. Christopher Nolan nominowany był również do Oscara w kategorii Najlepszy film oraz do nagrody Złoty Glob w kategorii Najlepszy reżyser i Najlepszy scenariusz. Tytuł ten to połączenie thrillera z science-fiction, okraszonych solidną dawką surrealizmu. Ze względu na przedstawianą historię, możemy uświadczyć scen i efektów nie do zapomnienia. 

Tytuł oryginalny: Inception
Gatunek: Thriller / Sci-Fi
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan
Rok produkcji: 2010
Kraj: USA /  Wielka Brytania

Materiały promocyjne filmu

Incepcja – opis fabuły

Dom Cobb jest utalentowanym złodziejem, absolutnie najlepszym w niebezpiecznej sztuce wydobywania wartościowych informacji ze świadomości osób znajdujących się w fazie głębokiego snu, kiedy ludzka psychika jest najbardziej podatna na ingerencję. Rzadko spotykane umiejętności sprawiły, iż Cobb stał się pożądaną osobą w nowym świecie szpiegostwa korporacyjnego, ale jednocześnie uczyniły z niego zbiega i spowodowały utratę wszystkiego, co kochał. Teraz otrzymuje on szansę na odkupienie. Ostatnie zadanie może przywrócić dawne życie pod warunkiem wykonania rzeczy niemożliwej - "incepcji". Wraz z zespołem specjalistów Cobb musi tym razem, zamiast kraść pomysły jak dotychczas, zaszczepić jeden w ludzkim umyśle. Jeśli im się powiedzie, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej skrupulatne plany nie są w stanie przygotować ich na walkę z niebezpiecznym przeciwnikiem, który najwyraźniej potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Z przeciwnikiem, którego spodziewać mógł się tylko Cobb. Film obecnie dostępny jest w serwisach streamingowych Chili, Rakuten, Netflix i iTunes. 


Inecpcja - zwiastun 

Incepcja – obsada

Leonardo DiCaprio jako Cobb
Joseph Gordon – Levitt jako Arthur
Ellen Page jako Ariadne
Tom Hardy jako Eames
Ken Watanabe jako Saito
Dileep Rao jako Yusuf
Cillian Murphy jako Robert Fischer
Tom Berenger jako Browning

W produkcji wystąpił między innymi Tom Hardy, którego podziwiać możemy także między innymi w filmach Mad Max: Na drodze gniewu i Zjawa.

 

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


  • 22 października 2020


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO