Robert De Niro i Al Pacino w rolach głównych

Irlandczyk - powrót do sekretów mafijnej rodziny

  • 16 grudnia 2020

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Irlandczyk” to pełnometrażowy film amerykański z gatunku dramatu oraz kryminału. Za reżyserię odpowiada Martin Scorsese. Opracowaniem scenariusza zajął się Steven Zaillian. Film powstał na podstawie książki Charles’a Brandt’a „Słyszałem, że malujesz domy…”. Tytuł ujrzał światło dzienne 27 września 2019, w Polsce możemy oglądać za pośrednictwem platformy Netflix od 27 listopada 2019 roku. Zdjęcia do filmu powstały w stanach Nowy Jork, New Jersey oraz Floryda. Tytuł ten był długo wyczekiwany przez widzów, nie tylko ze względu na poprzednie filmy tego reżysera, ale także ze uwagi na obsadę. W rolach głównych zobaczymy między innymi: Roberta De Niro, Al Pacino oraz Joe Pesci. Film jest bardzo długi, trwa 3,5 godziny. Jednak z pierwszych recenzji wynika, że warto poświęcić na tę historię tyle czasu.

Tytuł oryginalny: The Irishman
Gatunek: Biograficzny / Gangsterski
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Steven Zaillian
Rok premiery: 2019
Kraj: USA
Platforma: Netflix 

Irlandczyk - opis fabuły

Akcja filmu osadzona jest w powojennej Ameryce. Historia jest opisana oczami weterana Drugiej Wojny Światowej i głównego bohatera Franka Sheerana. Frank jest oszustem i płatnym zabójcom, który pracował dla najbardziej osławionych przestępców dwudziestego wieku. Akcja filmu jest osadzona na przestrzeni kilkudziesięciu lat i poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych. Chodzi o zaginięcie legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Podczas oglądania filmu poznamy kulisy przestępczego półświatka oraz wewnętrznych walko o wpływy, a także kryminalne powiązania ze światem polityki. Film obecnie obejrzeć można za pośrednictwem Netfliksa. 


Irlandczyk - zwiastun

Irlandczyk - obsada

Robert De Niro jako Frank Sheeran
Al Pacino jako Jimmy Hoffa
Joe Pesci jako Russell Bufalino
Bobby Cannavale jako Felix "Chuda Brzytwa" DiTullio
Anna Paquin jako Peggy Sheeran
Stephen Graham jako Anthony Provenzano
Stephanie Kurtzuba jako Irene Sheeran
Jesse Plemons jako Chuckie O’Brien
Harvey Keitel jako Angelo Bruno

W filmie wystąpił między innymi Joe Pesci, którego oglądać możemy także w produkcjach takich jak Chłopcy z ferajny czy Kevin sam w domu
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO