Biograficzny dramat z USA

Jackie (2016) - historia małżonki prezydenta USA

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Jackie to film nakręcony w 2016 roku, który opowiada o losach Jackie Kennedy - żonie Prezydenta Stanów Zjednoczonych. W dniu wyboru jej małżonka na to stanowisko kobieta ma zaledwie 34 lata i jest synonimem szyku i elegancji. Wkrótce jej uporządkowany swiat ma jednak legnać w gruzach. 

Tytuł oryginalny: Jackie
Gatunek: Dramat / Biograficzny
Reżyseria: Pablo Larraín
Scenariusz: Noah Oppenheim
Rok produkcji: 2016
Kraj: Francja / Hongkong / USA / Chile

Opis fabuły

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane Życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie. Film znajdziemy dziś w bibliotekach serwisów streamingowych - w swojej ofercie mają go między innymi CDA, Chili czy VOD.pl. Poniżej znajdziecie natomiast zwiastun i obsadę tej produkcji. 


Zwiastun


Obsada filmu

Greta Gerwig
Natalie Portman
Peter Sarsgaard

Natalie Portman to aktorka, która na swoim koncie ma wiele świetnych ról. Podziwiać ją możemy chociażby w filmach Czarny łabędź czy Leon zawodowiec
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO