W reżyserii Wesa Cravena

Koszmar z ulicy Wiązów (1984) – klasyka amerykańskiego horroru

Horrory to gatunek filmowy, który z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Nie można im jednak odmówić wyjątkowości – przerażające i trzymające w napięciu produkcje od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów na całym świecie. Ogromna w tym rola także serwisów streamingowych, w których bibliotekach znajdziemy chociażby takie klasyki jak „Koszmar z ulicy Wiązów” z roku 1984.

Tytuł oryginalny: A Nightmare on Elm Street
Gatunek: Horror
Reżyseria: Wes Craven
Scenariusz: Wes Craven
Rok produkcji: 1984
Kraj: USA

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu

Senne koszmary przeplatające się z rzeczywistością – chyba nikt z nas nie chciałby doświadczyć czegoś podobnego. Borykać się z tym muszą jednak nastoletni bohaterowie filmu „Koszmar z ulicy Wiązów”, który swoją premierę miał w 1984 roku. Czwórka nastoletnich przyjaciół ma sen, w którym uciekają przed napastnikiem – jest nim człowiek w kapeluszu i z rękawicą zakończoną brzytwami. Jego twarz jest zdeformowana przez poparzenia. Wkrótce okazuje się, że senne mary łączą się z rzeczywistością – w dodatku ginie jedna z bohaterek. Prawda jest jednak o wiele bardziej przerażająca – nastolatkowie będą musieli teraz stanąć przed wyzwaniem dosłownej ucieczki przed swoimi sennymi koszmarami. Film doczekał się remaku, który zadebiutował w roku 2010. Klasyczną wersję horroru obejrzeć można natomiast za pośrednictwem streamingowego serwisu iTunes. Poniżej znajdziecie natomiast jego zwiastun i obsadę.


Koszmar z ulicy Wiązów – zwiastun 

Obsada

John Saxon
Ronee Blakley
Heather Langenkamp
Amanda Wyss
Jsu Garcia
Johnny Depp
Robert Englund
Leslie Hoffman
Joe Unger
Charles Fleischer
Joseph Whipp
Lin Shaye
Mimi Craven

W jedną z postaci wcielił się Johnny Depp. Aktora podziwiać możemy także między innymi w filmach Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły czy Morderstwo w Orient Expressie.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO