Tajemniczy spis pomoże w przetrwaniu?

Księga ocalenia - czy uda się ocalić ludzkość?

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Księga ocalenia” to amerykański film, który na ekranach kin zadebiutował w 2010 roku. Za reźyserię produkcji odpowiadają Albert Hughes oraz Allen Hughes. Scenariusz jest natomiast dziełem Gary Whitta. Film zabiera nas do postapokaliptycznej wizji przyszłości. 

Tytuł oryginalny: The Book of Eli
Gatunek: Dramat / Przygodowy / Sci-Fi
Reżyseria: Albert Hughes / Allen Hughes
Scenariusz: Gary Whitta
Kraj: USA
Rok premiery: 2010

Opis fabuły

Film pod tytułem „Księga ocalenia” zabiera widzów do roku 2044, w którym Ameryka zniszczona jest niedawną apokalipsą. W takiej rzeczywistości żyje samotny Eli (Denzel Washington), który posiada pewną tajemniczą księgę - ma ona w sobie zapisane sposoby i wiedzę niezbędne do ocalenia ludzkości. Pewnego dnia bohater trafia do miasta zarządzanego przez burmistrza Carnegie (Gary Oldman) - ten zrobi wszystko, aby wejść w posiadanie księgi. Eli spotyka też przepiękną i czarujacą Solarę (Mila Kunis). Rozpoczyna się walka z ludzkimi słabościami i czasem. Czy uda się ocalić ludzkość? Przekonać się o tym można za pośrednictwem serwisu Cineman.


Zwiastun


Obsada filmu

Denzel Washington - Eli
Gary Oldman - Carnegie
Mila Kunis - Solara
Ray Stevenson - Redridge
Jennifer Beals - Claudia
Evan Jones - Martz
Joe Pingue - Hoyt
Frances de la Tour - Martha
Michael Gambon - George

W filmie wystąpiła między innymi Mila Kunis, którą oglądać możemy także w filmie To tylko seks czy serialu Różowe lata 70.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO