Ta relacja nie będzie łatwa

Kumple na zabój – jaka jest cena przyjaźni z płatnym zabójcą?

"Kumple na zabój"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Kumple na zabój” to zabawna komedia z Piercem Brosnanem i Gregiem Kinnearem w rolach głównych, która zagwarantuje widzom porządną dawkę rozrywki. Przechodzący kryzys płatny zabójca spotka zupełnie przeciętnego handlowca, z którym się zaprzyjaźni. Wszystko potoczy się jednak w złym kierunku, gdy znajdując się pod wpływem alkoholu zdradzi mu swoje największe sekrety. Wkrótce rozpocznie się wszystko to, co uwielbiamy w filmach z pogranicza komedii i kina akcji, czyli szalone pościgi, strzelaniny i pełna zabawnych wypadków walka o przetrwanie.

Tytuł oryginalny: The Matador
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 2005
Premiera: 30 grudnia 2005
Reżyseria: Richard Shepard
Scenariusz: Richard Shepard

Opis fabuły

Film opowiada o Julianie Noble’u, który swoją działalność określa jako „świadczenie usług dla ludności z zakresu nieśmiertelności”. Mężczyzna jest płatnym zabójcą i uchodzi za jednego za najlepszych specjalistów w swoim fachu. Lata wypełnione krwawymi zbrodniami sprawiają jednak, że czuje się wypalony zawodowo i zaczyna mieć stany depresyjne. Mimo to Julian przyjmuje kolejne zlecenie i przybywa w celu jego realizacji do Mexico City. Wypełnienie zlecenia okazuje się jednak być ponad jego siły. Zamiast śledzić swoją przyszłą ofiarę, postanawia udać się do hotelowego baru i upić się na umór. Na miejscu poznaje handlowca Danny’ego Wrighta, który przybył do miasta w legalnych interesach. Danny na co dzień prowadzi bardzo przeciętne życie wraz ze swoją żoną, z którą tworzy szczęśliwy związek od dziesięciu lat. Nowy kontrakt, który niedługo podpisze, ma zaważyć o dalszych losach jego i jego rodziny. Zestresowany tą sytuacją Danny szybko nawiązuje nić porozumienia z pijanym Julesem. Wszystko się jednak komplikuje, gdy Jules zdradza swojemu towarzyszowi, czym naprawdę się zajmuje i wciąga go w niebezpieczną sprawę.


Zwiastun

Obsada

Pierce Brosnan – Julian Noble
Greg Kinnear – Danny Wrightem
Hope Davis – Carolyn Wright
Philip Baker Hall – Pan Randy
Dylan Baker – Lovell
Adam Scott – Phil Garrison
William Raymond – Pan Stick

Macie już za sobą film „Kumple na zabój”? W takim razie koniecznie zobaczcie zwariowaną komedię „A więc wojna”. Do łez rozbawią was również takie produkcje jak „LOL” oraz „Depresja gangstera” z Robertem De Niro.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO