Gangsterzy-bliźniacy

Legend - kapitalna podwójna rola Toma Hardy'ego

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"Legend" to pełnometrażowy film fabularno-biograficzny z gatunku thrilleru kryminalnego produkcji Francusko-Amerykańskiej. Jego twórcą i reżyserem jest Brian Helgeland, który za podstawę do swojego dzieła wziął książkę autorstwa Johna Pearson'sa - The Profession of Violence: The Rise and Fall of the Kray Twins. Wytworniami Legend są Cross Creek Pictures, StudioCanal, Working Title Films. Światowa premiera miała miejsce 9 października 2015r. Grający dwie główne role Tom Hardy otrzymał za film liczne nagrody i uznanie krytyków.

Tytuł oryginalny: Legend
Gatunek: Biograficzny / Thriller
Reżyseria: Brian Helgeland
Scenariusz: Brian Helgeland
Rok premiery: 2015
Kraj: Francja / USA / Wielka Brytania
Platforma: Player.pl

Legend - opis fabuły

To oparta na faktach historia dwóch braci bliźniaków, Reginalda i Ronalda Kray - brutalnych gangsterów, terroryzujących Londyn w latach 50. i 60. Na początku poznajemy tego pierwszego, opanowanego i wyrachowanego playboya, właściciela klubu. Jego charyzma i urok przyciągały do niego mnóstwo ludzi ze wszystkich warstw społecznych. Bawił się z przestępcami ale też imprezował w swoim klubie i na bankietach z celebrytami i najważniejszymi osobistościami. Jego brat to niemal całkowite przeciwieństwo. Ronald jest porywczy, agresywny i na wpół szalony. Rozsądku w nim prawie nie ma, za to jego impulsowność kilkukrotnie przekracza normę, często pakując go i jego brata w tarapaty. Jeszcze na początku historii obserwujemy jak po raz kolejny jego brat wykorzystuje swoje wpływy, żeby wyciągnąć Ronniego ze szpitala psychiatrycznego. Trzeba im jednak przyznać, że uzupełniają sie znakomicie i doskonale radzą sobie zarządzaniem i rozwojem swojego imperium, śledzącą ich i czychającą na najmniejszy błąd policję wodzą za nos i ośmieszają, a przeciwników w biznesach bezlitośnie eliminują. Nawet najtwardsza skała ma jednak słaby punkt, którym u Reggiego okazała się miłość do pięknej Frances. W momencie jej poznania jeszcze nie zdajemy sobie jednak sprawy, do czego doprowadzi to uczucie. Przekonajcie się sami! Film obecnie dostępny jest w serwisach Cineman i Player.pl. 


Legend - zwiastun

Legend - obsada

Tom Hardy jako Ronald Kray / Reggie Kray
Emily Browning jako Frances Shea
David Thewlis jako Leslie Payne
Christopher Eccleston jako Nipper Read
Chazz Palminteri jako Angelo Bruno
Paul Anderson jako Albert Donoghue
Colin Morgan jako Frank Shea
Mel Raido jako Ian Barrie

Tom Hardy wcielił się w dwie główne role produkcji - aktora podziwiać możemy także w filmach Mroczny Rycerz powstaje i VenomWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO