Oscarowe kino akcji

Legion Samobójców – szansa na odkupienie

"Legion Samobójców" to amerykański film akcji z serii DC Extended Universe, w reżyserii Davida Ayera. Powstał na podstawie serii komiksów Suicide Squad, wydawnictwa DC Comics. Poprzednią chronologicznie częścią był Batman vs. Superman: Świt Sprawiedliwości, zaś następcą Wonder Woman (2017r.). Światowa premiera miała miejsce 1 sierpnia 2016 roku.

Tytuł oryginalny: Suicide Squad
Gatunek: Akcja / Sci-Fi
Reżyseria: David Ayer
Scenariusz: David Ayer
Rok premiery: 2016
Kraj: USA / Kanada

Materiały promocyjne filmu

Legion Samobójców – Opis fabuły

To odwrócona historia o superbohaterach. Tym razem losy świata leżą w rękach najniebezpieczniejszych schwytanych złoczyńców. Nad miastem wisi widmo zagłady, kiedy pojawia się wiedźma z innego wymiaru – Enchantress. Chce rozpocząć swoją inwazję, by wkrótce przejąć władzę nad całą planetą. Aby pokonać tą istotę potrzebna jest drużyna, która nie boi się niczego i nie ma nic do stracenia, tytułowy Legion Samobójców. Szefowa agencji A.R.G.U.S tworzy oddział składający się z samych superprzestępców. W jego skład wchodzą: Joker, Harley Quinn, Deadshot, Katana, mutant Killer Croc i płonący gangster El Diablo. Wyjątkowe niebezpieczne jednostki muszą postawić cel misji nad swoje własne pragnienia, a stawką jest ich wolność. Czy udźwigną to brzemię? Film obecnie dostępny jest w serwisach streamingowych Chili, Rakuten i iTunes. 


Legion Samobójców – zwiastun

Legion Samobójców – obsada

Will Smith jako Deadshot
Jared Leto jako Joker
Margot Robbie jako Harley Quinn
Joel Kinnaman jako Rick Flag
Viola Davis jako Amanda Waller
Jai Courtney jako Kapitan Boomerang
Jay Hernandez jako Diablo
Adewale Akinnuoye-Agbaje jako Killer Croc

W filmie wystąpił między innymi Jared Leto, którego podziwiać możemy także w produkcjach takich jak Requiem dla snu czy Witaj w klubie.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO