Opis i zwiastun serialu

„McMiliony" – historia kradzieży 24 mln dolarów z loterii McDonald’s

youtube.pl

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Serial dokumentalny „McMiliony" opowiada o prawdziwej historii kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly, która była organizowana przez sieć fast foodów McDonald’s w latach dziewięćdziesiątych. Widzowie dokumentu podążą śladami złodzieja pieniędzy i tropiących go agentów FBI. Produkcja będzie się składała z sześciu odcinków.

Gatunek: dokument
Rok produkcji: 2020
Produkcja: USA
Reżyseria: James Lee Hernandez, Brian Lazarte
Premiera: 4 lutego 2020

Opis serialu

Przez blisko dziesięć lat sieć McDonald’s organizowała grę Monopoly. Jej właściciele nie zdawali sobie sprawy, że losy z najwyższymi wygranymi zostały skradzione, a następnie sprzedane. Za ten proceder odpowiedzialna była cała siatka kontaktów. W 2001 roku do FBI dotarło anonimowe zgłoszenie, dzięki któremu rozpoczęło się nietypowe śledztwo. Agenci musieli przeprowadzić liczne tajne operacje i wejść w układy z osobami związanymi z mafią. W serialu przedstawione będą wywiady ze świadkami tych wydarzeń i archiwalne materiały filmowe, które ukazują działania, jakie wówczas podjęli agenci FBI. Dokument ukaże też oszustów, którzy dorobili się na kradzionych losach oraz prawników zajmujących się tą sprawą.

W serialu pojawią się między innymi: Michael C. Pizutto, Todd Ramsey Moore, Michael A. Pina, Tim Adams, Mark Deveraux i Chris Graham.

Serial będzie można oglądać online na platformie HBO GO.


ZwiastunWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO