Przebije swoich poprzedników?

„The Batman”- Michael Giacchino opowiedział o tworzeniu muzyki do filmu

youtube.pl

Ciężko zliczyć, ile już powstało ekranizacji przygód Batmana. Mroczny superbohater jest jedną z najczęściej przedstawianych postaci w historii amerykańskiego kina. Filmom poświęconym Batmanowi nieraz towarzyszyła oprawa muzyczna stworzona przez największe nazwiska muzyki filmowej, takie jak Hans Zimmer, czy Danny Elfman. Muzykę do najnowszego filmu „The Batman”, który ma się ukazać w 2021 roku, tym razem skomponuje Michael Giacchino. Kompozytor ma już na swoim koncie między innymi współpracę z Mattem Reevsem przy filmie „Pozwól mi wejść”.

Giacchino udzielił ostatnio wywiadu dla portalu Collider, w którym opowiedział o tym, jak wygląda jego współpraca z Reevsem przy najnowszym filmie o przygodach Batmana. Z jego słów wynika, że reżyser dał kompozytorowi dużą swobodę i pole do działania:

Czuję całkowitą swobodę tworzenia tego, co chcę. Matt zawsze był zgodny, że to nasz Batman i nasza wizja. Tak samo uwielbiam sięgać po różne komiksy o Batmanie, gdzie widoczna jest inna wizja, każdy z artystów ma swój pomysł i robi to, na co ma ochotę.

Giacchino skomentował także utwór, który ukazał się wraz z wypuszczonym materiałem testowym z kostiumem Batmana. Kompozytor wyznał, że muzyka do owego materiału powstała już na długo przed ukazaniem się materiału testowego – razem z Reevsem uznali, że utwór ten idealnie nadaje się do wykorzystania w pierwszym wideo, które będzie promować film:

Matt i ja rozmawialiśmy o tym przez długi czas, oczywiście w zeszłym roku, po przeczytaniu scenariusza i pamiętam, jak usiadłem i powtarzałem: Och, mam pomysł, mam pomysł. Napisałem ten utwór, który jest w zwiastunie. Matt doskonale go znał. To była tylko wersja demonstracyjna, nie zrobiliśmy tego nawet z żadną orkiestrą ani niczym podobnym, więc wykorzystywał ten utwór w każdej ze swoich prezentacji w Warner Bros. Kiedy więc przyszedł czas na publikację zwiastuna, pomyślał: Cóż, musimy wypuścić to z tą muzyką.

W filmie „The Batman” po raz pierwszy w roli tego superbohatera wystąpi Robert Pattinson. Można przypuszczać, że produkcja z jego udziałem okaże się zupełnie nowym i zaskakującym doświadczeniem. Poniżej możecie zobaczyć teaser filmu:

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO