Dlaczego popełniła swoje zbrodnie?

Monster – wstrząsająca historia seryjnej morderczyni

„Monster” to wstrząsająca biograficzna opowieść o seryjnej morderczyni Aileen Wournos, która została skazana na karę śmierci i stracona za zabójstwo sześciu osób. Film dokładnie pokazuje, w jaki sposób środowisko w którym się wychowywała i przemoc, której doświadczała przez całe życie, wpłynęły na jej osobowość oraz sposób postępowania. Charlize Theron, która wciela się w rolę głównej bohaterki, w świetny sposób zarysowała portret Wournos pokazując, jak bardzo złożoną miała osobowość oraz jak wiele niezależnych od niej czynników złożyło się na zbrodnie, które popełniła.

Tytuł oryginalny: Monster
Gatunek: Dramat/Biograficzny
Rok produkcji: 2003
Premiera: 16 listopada 2003
Reżyseria: Patty Jenkins
Scenariusz: Patty Jenkins

"Monster"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia prawdziwą historię Aileen Wuornos, a dokładnie Aileen Carol Pittman. Była ona prostytutką, która w 2002 roku została poddana karze śmierci za zabójstwo sześciu osób, w tym policjanta. Jej życie nie było łatwe – pochodziła z patologicznego środowiska ubogich dzielnic Michigan, w którym od dziecka była maltretowana. Jej ciężka sytuacja w dużej mierze przyczyniła się do tego, że już w wieku trzynastu lat zaczęła zarabiać na życie jako prostytutka i zaszła w ciążę. Kilka lat później przeprowadziła się na Florydę, gdzie dalej świadczyła usługi seksualne, przede wszystkim przejeżdżającym przez okolicę kierowcom ciężarówek. Nieraz doświadczała z ich strony nieuczciwości, a także przemocy – klienci nie chcieli płacić za jej usługi, a także dopuszczali się gwałtu. Wpędziło to Aileen nie tylko w alkoholizm, ale także w narastającą frustrację. Pewnego dnia Aileen w przydrożnym barze spotkała Selby Wal, która była zmuszana przez ciotkę do „leczenia się z homoseksualizmu”. Kobiety od początku świetnie się rozumiały i szybko w sobie zakochały. Wkrótce Aileen zaczęła zabijać kolejnych mężczyzn. Przed sądem argumentowała, że musiała stawać w obronie własnej.


Zwiastun

Obsada

Charlize Theron – Aileen Wuornos
Christina Ricci – Selby Wall
Bruce Dern – Thomas
Lee Tergesen – Vincent Corey
Annie Corley – Donna
Pruitt Taylor Vince – Gene
Marco St. John – Evan
Marc Macaulay – Will
Scott Wilson - Horton

Macie już za sobą film „Monster”? Podczas kolejnego seansu polecamy zapoznać się z dramatami „W imieniu diabła” oraz „Z jednej krwi". Zachęcamy także do obejrzenia „Tetro” w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO