Czy to alegoria?

Monstrum – nastolatka i potwór połączeni tajemniczymi więzami

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Filmy w ogromnej większości przypadków nastawione są na dostarczenie widzowi rozrywki. Nic więc dziwnego, że wiele z nich dość luźno podchodzi do tematyki i prezentuje nam nierzadko fantastyczne historie, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Mogą one jednak być alegorią naszego codziennego życia. Przedstawiamy film „Monstrum”. 

Tytuł oryginalny: Colossal
Gatunek: Sci-Fi / Komedia
Reżyseria: Nacho Vigalondo
Scenariusz: Nacho Vigalondo
Rok produkcji: 2016
Kraj: Hiszpania / Kanada / USA / Korea Południowa

Opis filmu

Główną bohaterką filmu „Monstrum” jest Gloria – młoda kobieta, która niedawno rozstała się z chłopakiem i straciła pracę. Jej partner miał dość imprezowego trybu życia dziewczyny i postanowił zakończyć toksyczną relację. Wszystko to sprawia, że dziewczyna zmuszona jest do powrotu w rodzinne strony, gdzie odnawia kontakt ze starym znajomym Oscarem. Niespodziewanie dochodzi do niej wiadomość o potworze, który pojawił się w Seulu. Dziewczyna czuje dziwną więź ze stworem i ma wrażenie, że ich losy są ściśle ze sobą powiązane. Szybko okazuje się jednak, że koreański potwór to zarówno ogromne zagrożenie, jak i metafora wszystkich lęków, problemów i wad dziewczyny. Jak zakończy się historia Glorii? Przekonać się o tym mogą użytkownicy streamingowego serwisu Cineman. Poniżej natomiast znaleźć możecie zwiastun i obsadę tej nietypowej produkcji.


Monstrum – zwiastun

Obsada

Anne Hathaway
Jason Sudeikis
Tim Blake Nelson
Dan Stevens
Austin Stowell
Hannah Cheramy
Agam Darshi
Rukiya Bernard
Miho Suzuki
Sarah Surh
Nathan Ellison
Everett Adams
Charles Singh
Jenny Mitchell
Alyssa Dawson

Szukasz innych filmów z gatunku sci-fi lub fantasy? Koniecznie sprawdź tytuły Itsy Bitsy, Tajemnice lasu i Iron SkyWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO