Każdy znajdzie coś dla siebie

Najlepsze dokumenty, które obejrzysz na platformie Netflix

"Nasza planeta" / Materiały promocyjne serialu

Czy ktoś, tak jak my, uwielbia oglądać dokumenty? A w tworzeniu seriali dokumentalnych Netflix nie ma sobie równych. Są zrobione dobrze, porządnie i rzetelnie. Często uzupełnione są doskonałymi ujęciami i obrazami, które na długo zapadają w pamięć. Poruszają ważne tematy, przy tworzeniu ich nikt nie boi się np. polityków, zadaje się w nich celne pytania. Wybraliśmy kilka naszych ulubionych dokumentów, które dostępne są na platformie. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jesteście ciekawi co chcemy wam polecić? 

Trump: Amerykański Sen 

To miniserial dokumentalny, który opowiada o tym, w jaki sposób udało się Trumpowi wejść na sam szczyt i ile musiał poświęcić osób po drodze, aby tam dotrzeć. Zaczynał od hotelu, ale najbardziej chciał posiadać jedną nieruchomość, której nie dało się kupić. Mowa oczywiście o Białym Domu. W tym dokumencie jest sporo przyjaciół, współpracowników i krytyków, którzy chętnie opowiadają o tym, jak widzą i na ile poznali Trumpa, który obecnie rządzi całymi Stanami Zjednoczonymi. Dokument to opowieść o aroganckim biznesmenie, lubiącym piękne kobiety i pieniądze, który ku zaskoczeniu wielu osób… został prezydentem. Na pewno obejrzenie tego dokumentu nie będzie stratą czasu. 

 

Ostatni Taniec 

To dokument, który opowiada o Michaelu Jordanie i drużynie Chicago Bulls. To seria niepublikowanych dotąd nagrań z sezonu 1997-1998. Wszystko zaczyna się jesienią 97., kiedy to Jordan i Bullsi stają do walki o szósty w ciągu minionych ośmiu lat tytuł mistrza NBA. Dokument daje szansę na poznanie lepiej tego sportu od kulis. Skąd taki tytuł? To określenie, które spopularyzował trener Phil Jackson. „Ostatni taniec” to coś, co każdy fan sportu, szczególnie koszykówki na takim poziomie, powinien obejrzeć. Bardzo dobrze zrealizowany dokument, który powinniście dodać na swoją listę „do obejrzenia”. 

Evil Genius 

Dokument ten o oryginalnej nazwie „Evil Genius: The True Story od America’s Most Diabolical Bank Heist” to mini serial, który opowie o kulisach i następstwach napadu na bank, który miał miejsce w 2003 roku. Określa się go jako „pizza bomber heits” i nie jest to przypadek. Rozpoczęło się to od tego, że 28 sierpnia 2003 roku, w Erie, miasteczku w Pensylwanii, dostawca pizzy wchodzi do lokalnego banku z… bombą przytwierdzoną na szyi. Okazuje się, że chociaż to on rozpoczyna napad - nie jest za niego odpowiedzialny. Prawdziwy złodziej gra sobie z FBI w „kotka i myszkę”. Niestety, jak nietrudno się domyślić, dochodzi do prawdziwej tragedii. Po 15 latach od tego wydarzenia (bo z 2018 roku jest ten dokument) na jaw wychodzą zupełnie nowe fakty i właśnie tego dowiecie się z "Evil Genius". 

 


Jeffrey Epstein: Obrzydliwie Bogaty 

Dokument „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty” to poruszający serial, który przybliża historie ofiar, którym Epsetein zrobił z życia piekło. Jeden z największych przestępców seksualnych w USA, który przez wiele lat był bezkarny. Dobry znajomy Trumpa i wielu innych, popularnych osób m.in. Księcia Andrzeja oraz Billa Clintona. Używał swojej fortuny i wpływów, aby na sucho mogły ujść mu jego praktyki. Skala jego działań jest porażająca, a kobiety, którym zrobił krzywdę, będą musiały żyć z tym już na zawsze. Jak do tego dochodziło i co stało się z Epsteinem? Musicie zobaczyć ten dokument. Nie jest łatwy, ciężko nazwać go przyjemnym w odbiorze, ale jest po prostu dobrze zrobiony. 

Nasza Planeta 

Nie mogło tutaj zabraknąć najpiękniejszego dokumentu, jaki dostępny jest na platformie Netflix. Mnóstwo widowiskowych ujęć, rzadko spotykane zwierzęta, ciekawe przedstawienie ich sposobu życia i poruszanie ważnych tematów, które dotyczą ekologii i wpływie ludzkości na siedliska poszczególnych zwierząt. Warto oglądać dokument dokładnie i uważnie, aby wiedzieć, jak można pomóc tym, którzy nie potrafią pomóc sobie sami. Wiemy doskonale, że już mówiliśmy o doskonałych ujęciach, ale… Są one tak fantastyczne, że chwilami zapierają dech w piersiach. Doskonały, jeden z lepszych dokumentów, jaki dostępny jest na platformie Netflix. KONIECZNIE obejrzyjcie serial "Nasza Planeta". 

A wy? Macie jakieś ulubione dokumenty z Netfliksa? 

Zobaczcie również takie dokumentalne produkcje jak „Teoria wszystkiego”, „Steve Jobs” czy „Pavarotti”. 
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO