Ranking filmowy

Najlepsze dramaty wszech czasów

Materiały promocyjne filmu

Produkcje dramatyczne to często jedno z najlepszych widowisk wśród produkcji. Często takie filmy niosą za sobą niesamowite przesłanie, a jednocześnie są wspaniałym „umilaczem” czasu, jeśli w kontekście dramatu można użyć w ogóle takiego słowa. Każdy z nas ma swoje ulubione produkcje z tego gatunku - my również. I dlatego postanowiliśmy, że podzielimy się z wami naszymi typami. Domyślacie się, co może znaleźć się w naszym rankingu? Nie? Spokojnie, wcale nie musicie się domyślać - po prostu spójrzcie poniżej na listę. Jaki film z rankingu podobał wam się do tej pory najbardziej? 

"Szkoła uczuć" 

Bez wątpienia jest to film, który spowodował, że mieliśmy szkliste oczy. Produkcja z 2002 roku przenosi nas do małego, portowego miasteczka Beaufort w Północnej Karolinie. To właśnie tutaj Landon wspomina swoje młodzieńcze lata, które miał okazję spędzić z Jamie. Dziewczyną, która kompletnie wywróciła jego życie do góry nogami. Tylko ją darzył uczuciem - pierwszym, prawdziwym i jedynym. Jamie była inna niż wszystkie - nie dbała o to, aby upodabniać się do koleżanek, była wierzącą córką miejscowego pastora, a także miała wielkie serce. Landon z kolei był lekkoduchem, który uwielbiał robić niebezpieczne i dziwne rzeczy. Pewnego dnia, wraz ze swoją paczką, testują nowicjusza, każąc mu skoczyć do basenu w pobliskiej fabryce cementu. Niespodziewanie mężczyzna wypływa cały we krwi. Landon wskakuje, aby go uratować i chociaż uniknął więzienia, w ramach resocjalizacji musiał opiekować się uczniami i przychodzić na zajęcia w klubie dramatycznym, co miało go uwrażliwić. Właśnie tutaj poznał Jamie... I nigdy nie spodziewałby się tego, co się wydarzyło. "Szkoła uczuć" to coś, co koniecznie musicie zobaczyć. 

"Kolor purpury" 

Film opowiada o Celie i Nettie, które są siostrami i mieszkają ze swoim ojcem - Alphonso. Dziewczyny nie mogą się tutaj bezpiecznie czuć, ponieważ ich ojciec jest tyranem. Bije Celie i poniewiera nią. Oprócz tego wielokrotnie gwałci ją, a z tego kazirodczego związku rodzi się dwoje dzieci. Pewnego dnia wydana zostaje za starszego mężczyznę i myśli, że może cokolwiek się zmieni. Ale piekło trwa dalej, ale w inny sposób. Albert, a także czwórka jego dzieci z poprzedniego małżeństwa, brutalnie znęca się nad kobietą. Pewnego dnia w ich domu pojawia się Nettie, która prosi, aby wpuścili ją i pozwolili schronić się przed niebezpiecznym ojcem. Albert jednak wyrzuca siostrę Celie z domu. Po 14 latach horroru, Celie podczas spotkania z siostrą oznajmia jej, że chce odejść od swojego męża. Ale czy to w ogóle możliwe? Film jest naprawdę warty zobaczenia, chociażby na fantastyczną kreację aktorską Whoopi Goldberg

"Buntownik z wyboru" 

To film, który możecie obejrzeć na HBO GO. Opowiada o Willu, który mieszka w ubogiej dzielnicy i jest zwykłym nastolatkiem, który nie wie co ma zrobić ze swoim życiem. W dzień sprząta na uniwersytecie, a wieczorami odzywa się w nim prawdziwy awanturnik i buntownik - ze znajomymi chadza po barach, gdzie wszczyna awantury. Pewnego dnia rozwiązuje skomplikowane i trudne zadanie matematyczne, a profesor od matematyki przypadkowo odkrywa jego talent. Postanawia więc, że pomoże zmienić mu jego życie i da mu szansę, aby wykorzystać niesamowite umiejętności, jakie w nim drzemią. Ale Will nie wie, czy tego właśnie chce. Zaczyna więc prowadzić w sobie wielką, zaciętą walkę. "Buntownik z wyboru" to rasowy dramat, prawdopodobnie najlepszy z całej tej listy. 


"W pogoni za szczęściem" 

Film "W pogoni za szczęściem" z 2006 roku jest oparty na faktach. Opowiada o życiu Chrisa Gardnera, który w wieku 30 lat zostaje bez pracy, domu i ze swoim małym synkiem Chrisem Juniorem (tutaj w rolach głównych Will Smith i jego syn - Jaden). Żyją w łazience na stacji kolejowej w San Francisco. Ale Gardner nie zamierza się poddać i mimo kiepskiego położenia - próbuje zostać maklerem. W końcu zostaje szkoleniowcem brokerów, a jego ranga wzrasta i wzrasta, aż doprowadza go to do momentu, w którym zostaje milionerem, który jest wspólnikiem i właścicielem firmy w Chicago, która zajmuje się pośrednictwem giełdowym. Jak widzicie - z każdego dramatu da się jakoś wyjść. 

"Bez mojej zgody" 

Sara i Brian wiodą spokojne życie ze swoimi dziećmi. Wszystko zostaje przerwane i staje się ulotne, kiedy dowiadują się, że ich córka jest ciężko chora. Aby ratować życie swojego dziecka są w stanie zrobić wszystko, więc podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Nic już nigdy nie będzie takie samo. Dylematy etyczno-moralne bardzo zmieniają ich relacje. Koszmar i prawdziwy dramat rozpoczyna się jednak dopiero wtedy, kiedy ich młodsza córka odkrywa całą prawdę na temat jej poczęcia... Jak dalej potoczą się losy tej rodziny? "Bez mojej zgody" to bardzo trudny, ale jednocześnie warty zobaczenia film. Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO