TOP 5 filmów

Najlepsze filmowe biografie muzyków, które trzeba zobaczyć

Materiały promocyjne filmu

Biografie filmowe muzyków to coś niesamowitego. Szczególnie dla fanów poszczególnych zespołów czy wokalistów. Dlaczego? Ponieważ pokazują nam naszych idoli z zupełnie innej, nieznanej nam często, perspektywy. Często jest do doskonałe widowisko, wspaniale nakręcone, dające nam możliwość innego spojrzenia na pewne sprawy. Postanowiliśmy więc wybrać pięć, według nas, najlepszych filmów o muzykach, które po prostu warto zobaczyć. Jeśli jest coś, co chcielibyście do listy dodać, zostawcie wiadomość w komentarzu! 

"Bohemian Rhapsody" 

Film z 2018 roku, który opowiada o życiu i twórczości Freddiego Mercury'ego, ale również zespołu Queen. Może nie ma niesamowicie dopracowanej, 1:1 wartości biograficznej, ale bez wątpienia to coś, co powinien obejrzeć każdy fan tego zespołu i tej wielkiej postaci muzycznej. Porywająca opowieść, która miała łamać stereotypy i konwencje. Film, który pokazuje niesamowitą i błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki swojemu niesamowitemu stylowi - wspinał się na sam szczyt sławy. Niestety, z powodu skandalizującego stylu życia Freddiego w pewnym momencie wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Mimo wszystko wrócili w wielkim stylu, co widać podczas koncertu Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury'ego. To niesamowita historia dla fanów muzyki rockowej, samego Queen i Freddiego, a przede wszystkim pewnego rodzaju inspiracja - że warto spełniać swoje małe i wielkie marzenia. "Bohemian Rhapsody" obecnie do obejrzenia jest na Amazon Prime Video. 

"The Doors" 

Doskonały film z 1991 roku, z Valem Kilmerem w roli głównej. Film opowiada o Jimie Morrisonie, a dokładniej o jego życiu od momenu założenia zespołu The Doors, aż po moment jego przedwczesnej śmierci. Reżyser przedstawia możliwie najbardziej prawdopodobną sylwetkę tego wspaniałego muzyka - pokazuje go zarówno jako wybitnego wirtuoza, ale również jako człowieka egocentrycznego, niszczącego najbliższych, z uwielbieniem do używek takich jak alkohol czy narkotyki. Pokazuje jak wokalista dążył do autodestrukcji. Kreacja Morrisona okazała się być przełomową i jedną z najważniejszych ról Vala Kilmera. Co ciekawe - aktor sam wykonywał utwory, które należały do nieżyjącego muzyka. Jest to niesamowite widowisko dla fanów Jima Morrisona i zespołu The Doors. Koniecznie zobaczcie film "The Doors"! 

"Rocketman" 

To najnowsza produkcja z tego całego zestawienia. Jest to bowiem film z 2019 roku. Opowiada o największej gwieździe w historii popu i rocka. Mowa oczywiście o Eltonie Johnie, którego poznajemy tuż przed przełomem w jego karierze. To wspaniała przeprawa od geniusza pianina Reginalda Dwighta, aż po megagwiazdę znaną jako Elton John. Film jest niesamowicie poruszający, a jednocześnie doskonale wyprodukowany. Wszystko to oczywiście skąpane w doskonałej muzycznej oprawie. W filmie "Rocketman" widzimy jak zwykły chłopak z małego miasteczka staje się prawdziwą gwiazdą i jedną z największych muzycznych ikon XX wieku. Film dostępny jest na HBO GO.


"Niczego nie żałuję - Edith Piaf" 

Marion Cotillard w filmie z 2007 roku, gdzie wciela się w niesamowitą Edith Piaf o niezwykle mocnym i anielskim głosie. Film opowiada o życiu Edith, francuskiej piosenkarki, które absolutnie było usłane różami. Ciężko uwierzyć, że przy tak trudnym życiorysie, udało jej się wejść na sam szczyt sławy. Porzucona, wychowana w burdelu, ślepa w dzieciństwie, tułająca się z ojcem - tak zaczynała. A później, w dzielnicy Paryża, Pigalle, skończyła jako ofiara alfonsa. Wkrótce jednak całkowicie zmienia swoje życie. Jednak w momencie, kiedy jej kariera zaczyna się na dobre, szybko kończy się, bo Piaf zostaje oskarżona o morderstwo. Zmuszona jest więc, aby zacząć wszystko od nowa. "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" to skrajnie różny obraz. Z jednej strony piękny, z innej mroczny i "brudny". Naprawdę warto go zobaczyć. 

"Jesteś Bogiem" 

Czyli jedyny polski film w tym zestawieniu. Film opowiada o legendarnej grupie Paktofonika, która już na zawsze zapisała się w historii polskiego hip-hopu. Wydarzenia, które pokazane są w filmie oparte są na prawdziwych historiach, które miały miejsce na przestrzeni lat. Poznajcie lepiej historię Piotra "Magika" Łuszcza, Sebastiana "Rahima" Salberta oraz Wojciecha "Fokusa" Alszera. Będziecie mogli zobaczyć skąd wzięła się nazwa zespołu, jak pracowali aby znaleźć się na szczycie, a także zobaczycie co wydarzyło się tuż po premierze "Kinematografii", kiedy to Magik popełnił samobójstwo. Dla fanów hip hopu polskiego i Paktofoniki - "Jesteś Bogiem" to pozycja obowiązkowa. Film możecie zobaczyć na platformie Netflix. Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO