Ranking najlepszych dokumentów

Najlepsze filmy i seriale dokumentalne, które zobaczysz online

Materiały promocyjne serialu "Kosmos"

Wydaje nam się, że czasami obejrzenie serialu lub filmu dokumentalnego to jest strzał w dziesiątkę. Mamy bowiem szansę dowiedzieć się czegoś ciekawego o tym, o czym wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Czasami po prostu to wzbogaca naszą wiedzę o świecie, czasami szokuje i otwiera oczy na wiele spraw. Czasami po prostu mamy okazję lepiej poznać osobę, o której tworzony jest dokument. Każdy z nas ma takie produkcje dokumentalne, które lubi i chętnie do nich wraca. Wybraliśmy sześć naszych ulubionych filmów i seriali dokumentalnych, które, naszym zdaniem, naprawdę warto obejrzeć. 

"Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina" 

To nowy dokument, który obejrzeliśmy w dniu premiery. Skusił nas opis - film miał powstać z autentycznych nagrań wideo i wiadomości, które przewijały się podczas zaginięcia i śledztwa, i na długo przed nim. Film opowiada o zaginięciu Shanann Watts, a także jej dwóch córek. Nikt nie wiedział, gdzie one są, ale policja od samego początku miała swoje podejrzenia. Samo śledztwo wcale nie trwało długo, ale było jednocześnie bardzo trudne. Co najgorsze - finał sprawy był naprawdę przerażający. Uważamy, że "Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina" to świetny film dokumentalny, który naprawdę warto zobaczyć. I faktycznie - jest tam wiele autentycznych nagrań, które mrożą krew w żyłach i sprawiają, że dokument odczuwa się jeszcze mocniej. Obejrzycie go na platformie Netflix. 

"Kosmos" 

2 sezony doskonałego widowiska, które zostało docenione i nagrodzone 4 nagrodamy Emmy. Nic dziwnego. Neil deGrasse Tyson, autor książek popularyzujących naukę, postanawia pokazać najwybitniejsze odkrycia, hipotezy i teorie. To niesamowita podróż w czasie. To kontynuacja serialu z lat 80. o tytule "Cosmos". W każdym odcinku mamy okazję poznać przełomowe dla nauki odkrycia, sylwetki wybitnych badaczy i wiele teorii za zakresu nauk ścisłych. Oprócz tego wspaniałe widoki. "Kosmos" zdecydowanie poszerzy waszą wiedzę! 

"Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" 

Lubili go wszyscy, miał wpływowych znajomych, mógł kąpać się w pieniądzach. Jednocześnie był potworem, który dopuszczał się okropnych rzeczy z małoletnimi, jednocześnie budując siatkę pedofili. Serial dokumentalny, który obejrzycie na Netflixie, opowiada historię ofiar, które zostały skrzywdzone przez Epsteina. Jednocześnie pokazuje jak długo, ze względu na swoje wpływy i bogactwo, ten przestępca seksualny zostawał nieuchwytny. To właśnie on w 2008 roku zawarł z rządem tajny układ, dzięki któremu miał okazję uniknąć dożywocia i który dawał mu możliwość dalszego wykorzystywania kobiet. "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" to produkcja Lisy Bryant, którą potrzeba zobaczyć. W serialu znajdziecie wiele ofiar, które po raz pierwszy rozdrapują swoje rany i opowiadają o tym, co je spotkało. 

"Making a murderer" 

To również serial, który zobaczycie na Netflixie. Doczekał się dwóch sezonów. To thriller, którego nagranie zajęło aż 10 lat! Opowiada o historii mężczyzny, który próbuje ujawnić korupcję w lokalnych organach ścigania. Zostaje jednak głównym podejrzanym w makabrycznym morderstwie. Ostatecznie zostaje oczyszczony z zarzutów na mocy dowodów z badania DNA. Ale nic nie jest tutaj takie, jakim się wydaje... Po prostu "Making a murderer" trzeba zobaczyć! 


"Amy" 

Film biograficzny z 2015 roku, który opowiada prawdziwą historię gwiazdy muzyki - Amy Winehouse, której życie zakończyło się w wyniku zatrucia alkoholowego zaledwie w wieku 27 lat. Kobieta była obdarzona wielkim talentem i w krótkim czasie stała się wielką gwiazdą. Co pchnęło ją w szpony nałogu i doprowadziło do tego, że tak skończyła się historia jej życia? Film zrealizowany z wcześniej niepokazywanych materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej karierę, trudne związki z mężczyznami i końcówkę życia. Dokument "Amy" warto zobaczyć, nawet jeśli nie przepadacie za jej muzyką. 

"Dirty money" 

Serial "Brudna forsa" również dostępny jest na Netflixie. Dwa sezony wspaniałego widowiska, które przybliżą nam bezwstydne działania korporacji i nie tylko. Opowiada o wielkich, bogatych, żyjących w luksusie. O ich sposobach na życie i zarabianie pieniędzy. Ten serial pokaże wszystko to, o czym nikt inny nie powie. Od szybkich pożyczek, aż po samochody, których zadaniem fałszować jest wyniki testów emisji spalin. Musicie to zobaczyć. 
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO