Ranking subiektywny

Najlepsze filmy o sporcie i sportowcach

Materiały promocyjne filmu

Przenosimy się do świata sportu, który niejednokrotnie bywa brutalny i bezkompromisowy, a także nie bierze jeńców. Niesamowicie podobają nam się biograficzne filmy sportowe, ale lubimy również czystą fikcję, która opowiada o najróżniejszych sportach. A trochę ich jest. Powstały już filmy o piłkarzach, siatkarzach, bokserach, koszykarzach, bejsbolistach czy pływakach. My wybraliśmy te, które naszym zdaniem są absolutnie poruszające, wspaniałe, angażujące widza. I chociaż nie znajdziecie tutaj chociażby np. "Diego" (ale możecie znaleźć w rankingu najlepszych filmów piłkarskich), to na pewno będziecie mieli co sobie wybrać do obejrzenia, jeśli tematyka sportu jest dla was. No i znajdzie się tutaj coś zarówno dla Panów, jak i Pań!

"Jestem najlepsza. Ja, Tonya"

To produkcja z 2017 roku z absolutnie fenomenalną Margot Robbie, która wciela się tutaj w tytułową Tonyę, a dokładniej - Tonyę Harding. To film biograficzny, który opowiada jej historię, która była dość burzliwa. Tonya to amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego. Oprócz tego, że miała niesamowity talent - miała również niezwykle ciężki charakter. Znana była ze swoich trudnych zachowań, których miała tak wiele, jak złotych medali. Nikt nie spodziewał się jednak, że wygrywanie jest dla niej tak ważne, że mogłaby posunąć się do wszystkiego. Kiedy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie - Nancy Kerrigan - została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, nikt nie spodziewał się, że za wszystkim może stać ta mała, drobna łyżwiarka Tonya. A ta zaplanowana napaść miała utorować łyżwiarce drogę do złota olimpijskiego... Film "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" jest absolutnie wart zobaczenia i z całego tego rankingu dla wielu kobiet może być najbardziej akceptowalny. Nie każdy lubi bowiem wyścigi, walki i bejsbol. 

"Le Mans '66"

Film w iście gwiazdorskiej obsadzie - mamy tutaj bowiem Matta Damona i Christiana Bale'a. W oryginale film nazywa się "Ford v Ferrari" i jest doskonałym opisem tego, co dzieje się w filmie. A dzieje się sporo. To po prostu historia, która opowiada o Shelbym i Milesie, którzy wspólnie postanowii pokonać wielkie korporacje i stworzyli rozbudowany, rewolucyjny samochód wyścigowy dla Ford Motor Company. Chcieli bowiem rzucić wyzwanie Enzo Ferrari w prestiżowym i dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966 roku. "Le Mans '66" dostępne jest do obejrzenia na Player.pl. To film o sportowej rywalizacji na torach wyścigowych i uważamy, że jest to niesamowite widowisko, które po prostu każdy powinien zobaczyć. No i ta wspaniała obsada!

"Wojownik" 

Tym razem trochę brutalniejszy rodzaj sportu. "Wojownik" z 2011 roku to historia Tommy Conlona, który powraca do swojego rodzinnego miasta. Zabiega o wsparcie swojego ojca - Paddy'ego - byłego alkoholika, ale również trenera. Wszystko dlatego, że Tommy chce wziąć udział w turnieju MMA. To zawody sporego ryzyka, ale równie spore do wygrania są pieniądze. Podczas gdy Tonny ciężko trenuje, jego brat ledwo wiąże koniec z końcem, a ostatecznie zostaje zawieszony w pracy. Również postanawia wrócić na ring, aby zapewnić byt swojej rodzinie. Od lat jego stosunki z ojcem i bratem są napięte. Ale drogi jego, i Tommy'ego, w końcu się skrzyżują... Bez wątpienia jest to świetne widowisko. 


"Rocky" 

A oto klasyk z 1976 roku. Nie mogło tutaj zabraknąć tego filmu. Tematyka podobna jak w filmie poprzednim. "Rocky" to niesamowity film sportowy, który opowiada historię boksera-amatora o imieniu Rocky Balboa. Jego kariera zaczyna się od walk w podrzędnych klubach za jakieś śmieszne pieniądze. Mężczyzna podkochuje się w kobiecie ze sklepu zoologicznego, ale ta nie zwraca na niego uwagi. Aż pewnego dnia dostaje pewną propozycję - ma stoczyć walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej z Apollo Creedem, czyli aktualnym mistrzem. Rocky decyduje się zawalczyć, ale walczy o coś więcej niż pas i tytuł. Walczy o szacunek do samego siebie. Ten film jest klasykiem, który po prostu trzeba zobaczyć. 

"Moneyball"

"Moneyball" to z kolei historia managera klubu baseballowego Oakland Athletics. Billy Beane w swojej pracy stawia wszystko na rozbudowane analizy komputerowe, które mają poprawić wyniki całej drużyny, a co za tym idzie - pozwala im to na wzięcie udziału w wielkich zawodach. Dzięki temu, do czego doprowadzają skomplikowane analizy komputerowe, mimo złej kondycji finansowej klubu - mierzą się oni z największymi i najlepszymi drużynami, które liczą się w środowisku. Historia została oparta na bestsellerze z 2003 roku, którą napisał Michael Lewis. Produkcję można oglądać na platformie Netflix. Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO