Kibicowskie TOP 5!

Najlepsze filmy piłkarskie – nie tylko dla fanatyków futbolu!

Fotografia poglądowa

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie. Spotkania najlepszych drużyn i międzynarodowe turnieje elektryzują niemal cały świat. Obecnie ze względu na epidemię nie możemy niestety śledzić rozgrywek – większość z nich została zawieszona, przełożona lub anulowana. Nie ma jednak tego złego… Przymusowa przerwa od meczów na żywo może się bowiem stać doskonałą okazją do nadrobienia piłkarskiego kina, w którego ofercie znajduje się kilka prawdziwych perełek. Oto nasz subiektywny ranking futbolowych tytułów, które z całą pewnością warto zobaczyć.

5. Piłkarski poker (1988)

Na dobry początek prawdziwa kinowa perełka z naszego krajowego podwórka. Film „Piłkarski poker” przez wielu do dzisiaj uważany jest za jedną z najbardziej kultowych produkcji polskiej kinematografii. Jak wydrukować ligę? Jak ułożyć wszystko wedle własnej myśli? Doskonale wiedzą o tym prezesi polskich klubów, którzy świetnie sprawdzają się na swoich funkcjach. Wesoły film o niewesołych realiach, z których część wydaje się niestety uniwersalna.

4. Hooligans (2005)

Elijah Wood kojarzy Wam się jedynie z rolą Frodo we „Władcy Pierścieni”? Najwyższy czas to zmienić. W filmie „Hooligans” wciela się on w rolę młodego dziennikarza, który zostaje wydalony z uniwersytetu Harvarda. Mężczyzna postanawia odwiedzić swoją siostrę, która mieszka w Londynie. Na miejscu poznaje Pete'a – lidera miejscowej grupy fanatycznych kibiców. Film o miłości do piłki, która potrafi przerodzić się czasem w skrajne zjawiska.

3. Ucieczka do zwycięstwa (1981)

„Ucieczka do zwycięstwa” to jedna z najbardziej wyjątkowych piłkarskich produkcji w historii. Wystarczy dodać, że na ekranie możemy zobaczyć kilku prawdziwych piłkarzy – w filmie wystąpili między innymi Pele, Bobby Moore czy Kazimierz Deyna. Produkcja opowiada losy jeńców wojennych, dla których ucieczka z nazistowskiego obozu jest jedyną szansą na ratunek. Mężczyźni chcą tego dokonać podczas piłkarskiego meczu, który odbywa się na terenie placówki. 


2. Boisko bezdomnych (2008)

Kolejna polska produkcja w naszym rankingu – tym razem jednak znacznie nowsza. Niespełniony piłkarz (w tej roli znany i lubiany Marcin Dorociński) traci pracę i zostaje wyrzucony z domu. Spotyka on na swojej drodze grupę zapaleńców, którzy decydują się na trenowanie pod jego okiem – tak powstaje drużyna i szczera męska przyjaźń. Głównym celem bohaterów filmu „Boisko bezdomnych” jest triumf w turnieju, który ma być dla nich nowym początkiem – nie tylko sportowym. 

1. Diego (2019)

Chyba każdemu kibicowi piłki nożnej znana jest postać boskiego Diego Maradony. Argentyńczyk do dziś uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Genialny sportowiec miał jednak także swoją ciemną stronę – ogromna kariera i sława zdołały bowiem przytłoczyć młodego chłopaka z Argentyny. W jego życiu pojawiły się wówczas dziwne znajomości, narkotyki i kobiety. Dokument „Diego” świetnie ukazuje historie sportowca i jest pozycją niemal obowiązkową dla każdego miłośnika kopanej. 

Jak podobają się Wam nasze propozycje? A może mieliście już okazję obejrzeć którykolwiek z prezentowanych tytułów. Czekamy również na Wasze sugestie i propozycje, które zostawić możecie w komentarzach. 
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO