Który wybierzesz?

Najlepsze filmy science fiction - ranking najwspanialszych produkcji wszech czasów

Materiały promocyjne filmu

Przez wiele lat tworzenia kina powstało wiele hitów science fiction. Dzisiaj niektóre są już nieaktualne, a inne okazały się ponadczasowe. Dlatego pozwoliliśmy sobie odpuścić takie produkcje jak „Star Trek” czy „Gwiezdne Wojny” bo niemal każdy te filmy zna. Wybraliśmy zupełnie inne, najlepsze produkcje sci-fi, które warto obejrzeć. Zobaczcie koniecznie co znalazło się na naszej listy i znajdźcie coś dla siebie. Obiecujemy, że obejrzenia żadnego filmu nie będziecie żałowali. 

Marsjanin 

Film z 2015 roku z Mattem Damonem w roli głównej. To historia potężnej burzy piaskowej, która sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi uratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność dociera do niego, że został sam na Marsie, w zniszczonym przez wichurę obozie, bez łączności z Ziemią, z końcówką powietrza i jedzenia. Co więcej - wszyscy uważają go za martwego, więc nikt nie planuje wysłać po niego wyprawy ratunkowej. Poza tym - nawet gdyby wyruszyli teraz, to dotarliby do niego, kiedy dawno byłby pozbawiony jedzenia i powietrza. Czy to koniec Marka? Niekoniecznie - dopiero zaczyna poważną walkę, wykorzystując do tego naukową wiedzę, zdolności techniczne i pomysłowość. Świetny film sci-fi, który trzeba zobaczyć. 

 

Incepcja

Doskonały film z tego gatunku, który wyprodukowano w 2010 roku. W rolach głównych pojawili się Leonardo DiCaprio oraz Joseph Gordon-Levitt. W tym filmie Christophera Nolana historia opowiada o Domie Cobbie, który jest niezwykle sprytnym złodziejem i mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów, które ukryte są głęboko w świadomości podczas fazy snu. Cobb jest dzięki temu niezwykle ważnym graczem w świecie szpiegostwa przemysłowego. Ale jednocześnie - jest również najbardziej poszukiwanym zbiegiem. Otrzymuje jednak szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać swoje stracone życie. Musi tylko dokonać niemożliwego… Jeśli jednak mu się to uda - dokona zbrodni doskonałej. Ale nie wszystko będzie takie łatwe… 

Ad Astra 

Brad Pitt i Tommy Lee Jones w doskonałym filmie sci-fi z 2019 roku. Film opowiada o astronaucie Royu McBride, który wyrusza na wyprawę na granice Układu Słonecznego. Jego celem jest odnalezienie zaginionego ojca. Chce odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swojej podróży będzie miał okazję poznać sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens egzystencji ludzkiej, a także nasze miejsce we wszechświecie. To film, który naprawdę warto zobaczyć. 

 


Looper 

Po raz kolejny widzimy tutaj Josepha Gordona-Levitta, ale również niesamowitego Bruce’a Willisa. Film, który wyreżyserowano w 2012 roku i opowiada o roku 2072. To rok, w którym podróże w czasie są powszechne i nikogo już nie dziwią. Jednocześnie to stało się okazją dla organizacji przestępczych - podróże są wykorzystywane przez nich do eliminacji niewygodnych ludzi. Wysyłają ich w przeszłość, a następnie są oni zabijani przez zabójców, którzy zwą się Loopersi. W 2042 roku najlepszy z Looperów dostaje zadanie: zlikwidować przysłanego z przyszłości mężczyznę, który zwie się Joe. Ale zabójca… rozpoznaje w nich samego siebie. Jego zawahanie drogo go kosztuje - cel ucieka, a zleceniodawcy z przyszłości nie przepadają za wpadkami. Mówiąc delikatnie. 

Avatar 

Film z 2009 roku, w którym zagrali Sam Worthington oraz Zoe Saldana. James Cameron w tym filmie przedstawia historię ludzi, którzy odkrywają planetę o nazwie „Pandora”. Nowy świat jest zamieszkiwany przez humanoidalną rasę zwaną Na’vi. To świat, który kryje w sobie wielką wartość, ale zupełnie jak „puszka Pandory”, i ta Pandora może być bardzo niebezpieczna… Zbadanie nowej cywilizacji zostaje powierzone niejakiemu Jake’owi, który jest byłym żołnierzem marines. Wysłany zostaje tam wbrew swojej woli, musi zmierzyć się z druzgocącymi tajemnicami planety. Będzie również całymi swoimi siłami walczył o przetrwanie. 

Jeśli mało Ci produkcji science fiction sięgnij również po takie filmy jak "Mad Max: Na drodze gniewu", "Gwiezdne wojny: Skywalker - odrodzenie" oraz "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1". Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO